OC

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Adi_CK
Posty: 77
Rejestracja: 2009-06-15, 22:59
GG: 8179492
Moje maszyny: Wueska
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

OC

Post autor: Adi_CK » 2010-05-28, 18:57

Siemka. :-)

Mam takie pytanie - w lipcu kończy mi się OC... i... w związku z tym chciałbym je przestać opłacać z pewnego, osobistego powodu :-> (moto do tej pory było zarejestrowane i ubezpieczone). Inaczej mówiąc, chciałbym zerwać umowę z ubezpieczycielem, nie sprzedając pojazdu. Jest coś takiego możliwe? Czy jeśli zerwę umowę to po jakimś czasie przyjdzie jakieś powiadomienie z WK, że dalej muszę go opłacać czy coś? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane, liczę na pomoc. ;-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wafelson
Posty: 186
Rejestracja: 2007-10-10, 21:10
GG: 7571750
Moje maszyny: m06b3
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: wafelson » 2010-05-28, 19:44

Zależy gdzie masz ubezpieczony. Jeśli w PZU to masz jak w banku, że będą zmuszali do opłat.

sawekwsk175
Posty: 102
Rejestracja: 2010-01-16, 16:30
GG: 0
Lokalizacja: Wola
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: sawekwsk175 » 2010-05-28, 19:49

spróbuj coś takiego zrobić że powiesz im że zmieniasz ubezpieczyciela i nie będziesz już miał u nich powinno załatwić sprawe

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: jarek » 2010-05-28, 20:15

Tak jest, idziesz do PZU i mówisz że zrywasz umowę bo zmieniasz ubezpieczyciela, jednak musisz to zrobić na miesiąc przed wygaśnięciem umowy. WK nie ma w obowiązku kontrolowania ciągłości twoich umów OC, do tego jest inny specjalny organ (jednak zapomniałem jak się on nazywa :P) i to on kontroluje i nakłada kary za brak umowy OC, jednak pracują tam tylko urzędnicy biurowi i oni zbytnio nie kontrolują. Kontrola odbywa się kiedy złapie cię policja, i to oni powiadamiają ten urząd że nie masz OC. Czyli wychodzi na to że jak nie jeździsz to nie powinno być problemu, chyba że masz miłego sąsiada co doniesie tu i tam. Pojazdy powyżej 40lat są pojazdami historycznymi (coś całkiem innego niż zabytek) i one nie muszą mieć ciągłości polis OC

Awatar użytkownika
tomasz87
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-22, 16:38
Moje maszyny: m06-1 1959
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: tomasz87 » 2010-05-28, 20:20

Sprawa wygląda tak,że 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia jeśli nie wypowiesz umowy z automatu zostaje ona przedłużona. MUSISZ mieć ciągłość OC. Ja miałem raz zamieszanie z samochodem bo nie wypowiedziałem umowy po kupnie auta i z automatu JA jako nowy właściciel dostałem przedłużenie OC mimo,że nie zgłaszałem tego do ubezpieczyciela. Drugi raz miałem akcję inna jak sprzedałem simsonka i nie zgłosiłem do ubezpieczyciela to po przyszło mi za jakiś czas pismo z windykacji o zapłatę OC (PZU :) ).Kupa latania i wyjaśnień,że nie jestem właścicielem. Jedyna opcja zezłomowania wsk lub jako darowiznę przekaż koledze,mamie,czy na wujka i na nich zarejestruj na jakiś czas a potem z powrotem na Ciebie. Ale to są koszty nowych dokumentów itp.
Nie kombinuj ze zrywaniem umowy i nie ubezpieczając w innej firmie ! Bardzo łatwo to sprawdzić a kara to 5k zł. (tak mi pani z ubezpieczalni mówiła jak chciałem robić pewną szopkę z samochodem)

Awatar użytkownika
Adi_CK
Posty: 77
Rejestracja: 2009-06-15, 22:59
GG: 8179492
Moje maszyny: Wueska
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: Adi_CK » 2010-05-28, 22:13

Tak, mam w PZU.
tomasz87 pisze: Nie kombinuj ze zrywaniem umowy i nie ubezpieczając w innej firmie ! Bardzo łatwo to sprawdzić a kara to 5k zł. (tak mi pani z ubezpieczalni mówiła jak chciałem robić pewną szopkę z samochodem)
Tak chciałem zrobić :mrgreen: czyli tymczasowo zawiesić płacenie składek, zrywając umowę. To znaczy, że były ubezpieczyciel (w tym przypadku PZU) będzie w jakiś sposób mnie kontrolował czy co? :-? Sprawdzą czy ubezpieczyłem się później w innej firmie? Jak to jest?

Awatar użytkownika
tomasz87
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-22, 16:38
Moje maszyny: m06-1 1959
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: tomasz87 » 2010-05-28, 22:21

Nie PZU ma to w dupie ale są inne przepisy i jednostki które chętnie zabiorą Twoje $$ za brak OC.Jak nie teraz to dojdą do tego za 5lat o po co Ci kłopot? Po co ryzykować ? nie wiem po co taki zabieg :D Coś przeskrobałeś na wsk i myślisz ,że jak nie będziesz miał OC to Cię minie ? jedyna opcja złomowisko lub papier ze złomowania i z tym idziesz do PZU lub zmiana właściciela ale to koszt ok 100zł.
Cały pic polega na tym,że zarwać umowę to zrobisz bez problemu ale potem co ? jak za miesiąc czy 15 lat będziesz chciał zapłacić OC to nikt Ci nie wypiszę umowy ze wsteczną datą. Więc już całe życie wisisz w papierach z luką w OC :) warto ?

Awatar użytkownika
Adi_CK
Posty: 77
Rejestracja: 2009-06-15, 22:59
GG: 8179492
Moje maszyny: Wueska
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: Adi_CK » 2010-05-28, 22:56

Hehe, nic nie przeskrobałem :-D
Nie stać mnie na opłacanie dwóch moto, zwłaszcza że jednym jeżdżę raczej rzadko... więc OC nie jest mi takie potrzebne.


Czy to znaczy, że jeśli teraz zerwę umowę i będę chciał wznowić ubezpieczenie np. po 2 latach to nie da rady? :-?

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: Wojtek » 2010-05-28, 23:40

Zasadniczo jeśli idziesz do ubezpieczyciela podpisać umowę to nie interesuje go to co się działo wcześniej. Przypuszczam że jeśli rozwiążesz umowę i przez kilka lat żaden organ egzekwujący nie trafi na ciebie to potem spokojnie będziesz mógł kupić nową polisę nawet w tym samym towarzystwie. Pytanie brzmi czy jest ktoś kto śledzi czy po rozwiązaniu umowy z jednym towarzystwem na pewno zgłosiłeś się do innego. Prawdopodobnie jeśli w tym czasie nie zatrzyma cię policja to nikt się do ciebie nie zgłosi w tej sprawie jednak ryzyko zawsze jest.

Bez żadnych zniżek OC za motocykl wynosi około 150 złotych rocznie. W pzu za przedłużenie na kolejny rok oraz za wpłatę w jednej racie masz w sumie 15% zniżki. Nie wiem ile masz lat i od ilu lat ubezpieczasz pojazd ale tak czy siak jakąś zniżkę napewno posiadasz. Chyba nie warto ryzykować w przypadku takich kwot.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tomasz87
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-22, 16:38
Moje maszyny: m06-1 1959
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: tomasz87 » 2010-05-28, 23:45

Nawet jeśli uda Ci się wznowić OC to niby wszystko będzie ok ale w papierach ta przerwa będzie się za Tobą ciągnęła całe życie. A czy Cię złapią czy nie to kwestia czasu. Teraz ten system kuleje ale się rozwija. Szkoda ryzykować! Takie ubezpieczenie to tak naprawdę grosze i nie rób sobie bidy. Sprzedaj 2 koła czy kilka garów z wsk czy nie idz na balety ze 2 razy i OC zapłacisz. Jeśli zrezygnujesz z zarejestrowanej wsk to będziesz tego żałował. A wsk nie zarejestrowana to tylko wsk :P a wsk zarejestrowana to królowa Polskich szos :D Niestety nie masz wyjścia. Albo płacisz i masz maszynę gotową do drogi alebo za flaszkę dogadujesz się ze złomiarzem i masz koniec OC, koniec jazdy po drogach publicznych i wsk traci na wartości 300%. Zresztą ta flaszka dla złomiarza to prawdopodobnie 1/4OC.
Pomyśl inaczej. Raz na rok zapłać OC te 100-200zł a wsk co roku nabierze na wartości 300zł :) tak czy siak jesteś EV+. Jeśli nie masz PLN wytłumacz rodzicom,że to lokata kapitału i mogą tylko zyskać.

Awatar użytkownika
sopi220
Posty: 272
Rejestracja: 2010-02-16, 23:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk...i jescze troszkę
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: sopi220 » 2010-05-29, 00:59

dodam że można zawiesić oc jeżeli uzyska się opinie rzeczoznawcy że motor lub samochód jest zabytkowy.zapytaj rzeczoznawcy,znajdź jakiegoś w swoim rejonie.kto pyta nie błądzi.

Kermit

Re: OC

Post autor: Kermit » 2010-05-30, 00:17

A ja już mam ugadanego malucha i nie mam zamiaru go przerejestrowywać i opłacać OC. Jeśli go kupię i nie zarejestruje na siebie to ubezpieczalnia nie upomnie się o płacenie OC czy jedynym rozwiązaniem jest dogadanie się ze złomiarzem??

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: Wojtek » 2010-05-30, 12:42

Upomni się bo poprzedni właściciel musi zgłosić sprzedaż aby nie ciążyły na nim kolejne opłaty.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Kermit

Re: OC

Post autor: Kermit » 2010-05-30, 13:35

A jeśli w umowie napiszemy że pojazd jest przeznaczony na części i zgłosimy to do firmy ubezpieczającej?? Słyszałem że da się tak zrobić.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: wujcio » 2010-05-30, 19:52

jeśli nie przerejestrujesz na siebie samochodu i nie zawiążesz nowej umowy OC to zapłacisz kare gdzieś w granicach 1000 zł jak nie więcej :)
Pewnie co do tego sprzedania na części trzeba ramę z papierami wyrejestrować przez złomowanie nie wydaje mi się żeby były jakieś inne rozwiązania ;]

Kermit

Re: OC

Post autor: Kermit » 2010-05-31, 17:43

Poczytałem troche i jedynym rozwiązaniem żeby nie płacić OC jest dogadanie się ze złomiarzem żeby wydał dokument o kasacji pojazdu i wtedy można zerwać umowe z ubezpieczalnia, innego rozwiązania nie ma.

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: OC

Post autor: Wężu » 2010-05-31, 22:28

Hmm kiedyś pytałem się w PZU i okazuje się, że jeśli do roku od wygaśnięcia polisy nie opłacisz pojazdu to umowa zostaje automatycznie zerwana i możesz założyć nową, bez konieczności płacenia zaległości.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Kermit

Re: OC

Post autor: Kermit » 2010-05-31, 22:30

Tez o takim czymś slyszalem. A nie bedzie żadnej kary po zerwaniu umowy??

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości