Ubezpieczenia OC

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Fenix » 2007-10-23, 13:17

1angel pisze:...jak mogą mi coś zabrać jak nic nie mam jestem nie pełnoletni ...
Nieszkodzi, że nie masz! Ale twoi starsi coś w chacie mają i to komornikowi wystarczy. A starszy za to pogada np. z.. twoją d...pą. Nie wiem czy się opłaca.

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: ŻbiKu » 2007-10-23, 13:30

1angel tak jak pisze Fenix nic dodać ;]] To że jesteś nieletni nie znaczy, że jesteś wolny od opłat, kodeksu cywilnego, karnego i innych rzeczy ;]]
Viper pisze:w zeszłym roku wueske kupiłem, w tym poszedłem rejestrować i opłacać, w pzu laska tylko sprawdziła do kiedy była ostatnia opłata w kompie i normalnie opłaciłem bez żadnych kar
Firewall pisze:nie było wogóle OC opłacane :-/ Poszedłem do PZU i mówie babce jaka jest sytuacja, ona tylko sprawdziła w bazie, czy kiedykolwiek był ten pojazd opłacany ( mi nie chciała uwierzyć :P ) i powiedziała, że muszę od nowa założyć polisę
Jeżeli kupujesz pojazd, który nie miał ciągłości w opłatach OC, ty jako kupujący nigdy nie poniesiesz konsekwencji bajzlu poprzedniego właściciela bo z jakiej racji?? Spisuejsz nową polisę, równoznaczne to jest z tym, że ubezpieczyciel przypomina sobie o niepłaceniu OC przez poprzedniego właściciela i do niego zapewne zawita komornik. Miałem jechać kiedyś po pewną WSK z nieciągłością OC i byłem w PZU dowiedzieć się jak to jest. Z kolei właściciel mojego Kobuza był na tyle mądry że opłacał go cały czas od 1982r mimo że ostatnie 8 lat nim nie jeździł.

Awatar użytkownika
Viper
Posty: 125
Rejestracja: 2007-01-02, 22:12
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik
Kontaktowanie:

Post autor: Viper » 2007-10-23, 15:45

ŻbiKu pisze:(...)równoznaczne to jest z tym, że ubezpieczyciel przypomina sobie o niepłaceniu OC przez poprzedniego właściciela i do niego zapewne zawita komornik. (...)
No to świetnie :shock: ... Tą wueche kupiłem od koleżki który mieszka na wsi gdzie spędziłem większość swojego czasu, ostatnio urodziło mu sie dziecko i nie żayje za bogato... No wręcz przepięknie :mur: :shoot:

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: ŻbiKu » 2007-10-23, 15:59

Nie wiadomo czy w każdym przypadku przyjdzie komornik.

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Post autor: 1angel » 2007-10-23, 17:17

ja nigdy nie słyszałem żeby komornik ściągał coś za nie płacenie OC ale jeszcze mało wiem , malucha i tak raczej już nie będę rejestrował bo długo nie pojeździ , a czy orientuje się ktoś czy jak dostarczę do pzu zaświadczenie o wyzłomowaniu pojazdu to wszystko zostanie anulowane ??
Fenix pisze:Nieszkodzi, że nie masz! Ale twoi starsi coś w chacie mają i to komornikowi wystarczy. A starszy za to pogada np. z.. twoją d...pą. Nie wiem czy się opłaca.
o to się nie boję ;-) starszy o wszystkim wiedział i był przy kupnie ja tylko dałem kasę a teraz leje paliwo i jadę reszta mnie nie obchodzi a że on nie opłaca to ... :-)
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
Mtx50
Posty: 247
Rejestracja: 2007-10-15, 16:45
GG: 2188809
Moje maszyny: WSK i inne
Kontaktowanie:

Post autor: Mtx50 » 2007-10-23, 17:29

A ja mam pytanie co jeżeli zalegam przykładowo z oc za 2 lata i ide do ubezpieczalni z dokumentem że pojazd jest unikatowy bądz zabytkowy a pojazdu wcześniej nie przerejestrowywałem na siebie ??
Polskie motocykle ymmm klasa :-)

kd
Posty: 23
Rejestracja: 2007-02-10, 22:37
GG: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontaktowanie:

Post autor: kd » 2007-10-24, 12:31

Zależy z jakim terminem masz spisaną umowę kupna. Jeśli masz z datą sprzed dwóch lat, to na pewno będziesz ścigany za brak OC jeśli nie był wyrejestrowany, chyba że pojazd jest zwolniony z opłat (wiek pojazdu powyżej 40 lat lub inne szczególne przypadki, praktycznie w przypadku WSK nie wchodzące w grę). Najlepiej od razu po kupnie pojazdu, który nie jest wyrejestrowany płacić OC lub spisać umowę bez daty i wpisać ją w momencie rejestracji pojazdu i od tej daty płacić OC.

Awatar użytkownika
Mtx50
Posty: 247
Rejestracja: 2007-10-15, 16:45
GG: 2188809
Moje maszyny: WSK i inne
Kontaktowanie:

Post autor: Mtx50 » 2007-10-24, 15:42

kd pisze:Zależy z jakim terminem masz spisaną umowę kupna. Jeśli masz z datą sprzed dwóch lat, to na pewno będziesz ścigany za brak OC jeśli nie był wyrejestrowany, chyba że pojazd jest zwolniony z opłat (wiek pojazdu powyżej 40 lat lub inne szczególne przypadki, praktycznie w przypadku WSK nie wchodzące w grę). Najlepiej od razu po kupnie pojazdu, który nie jest wyrejestrowany płacić OC lub spisać umowę bez daty i wpisać ją w momencie rejestracji pojazdu i od tej daty płacić OC.

Czyli ta ekspertyza nie anuluje zaległych opłat ??
Polskie motocykle ymmm klasa :-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości