Twin Szrot

Awatar użytkownika
onicniepytaj
Posty: 42
Rejestracja: 2012-08-14, 19:21
GG: 0
Moje maszyny: CZ 350 472.6 '87, WSK M06B3 '84
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Twin Szrot

Post autor: onicniepytaj » 2016-03-10, 02:17

Oj, długo mnie tu nie było. Ale generalnie chyba nie mam gdzie się podziać i zastanawiam się w jakim stanie psychicznym żyję. Tej długiej historii nie jest mi dane się nią podzielić albo zbyt długa by ona była. Jedno jest pewne, unikać zakładu na nowowiejskiej we Wrocławiu. Oni nie umieją cylindrów montować do maszyny. Tak, najeździłem się trochę i oczywiście na S8 silnik się zatarł. Kolor świec idealny, zapłon na czujnik ustawiony elektronik od pewnego twórcy z forum MZ. Przyczynę znalazłem później jak zobaczyłem jak układa się korba względem gładzi. Szlif za kupę pieniędzy zrobiony po przekosie. Czyli z nominału na R3 tak bardzo skosili, więc został mi jeden nadwymiar.

Ale przejdę do rzeczy, długo to zajmie nie wiem jak długo... Podjąłem dwie trudne decyzje. Pierwsza to... Twin szrot idzie pod renowację, silnik zalałem olejem nie dotarłem jeszcze nowego kompletu cylindrów, wypiaskowałem je pod koroną za 50zł i dałem do pieca(miałem na myśli farbę). No a druga, to sprowadzam wątek, od którego starałem się uciec, ale nie mam wyboru. Jadę zabrać swoją WSK z maju. No i załatwić papier, mam już wyprostowaną dokumentację spadku i jestem już prawowitym właścicielem.

Chyba dorzucę jakieś fotki, na razie stanęło bo nie mam czasu a jak miałem czas to walczyłem z silniejszym ode mnie zapaleniem płuc... Pewnie historię uzupełnię, dlaczego się zatarło i dlaczego zdecydowałem się na remont skoro i tak przy moich zarobkach zajmie z rok, może dwa...

Wyszło dużo szpachli, dobry rzeźbiarz to robił. Wyszło też, że mam motocykl po dzwonie chociaż tego nie widać gołym okiem, dopiero do głębokim demontażu... Za zadanie postanowiłem to sobie wyprowadzić. Zapewne nie będzie "profesjonalnie odrestaurowane" mimo że zamierzam robić na oryginał stosując trochę dzisiejszej technologii...

Nie wiem czemu jak dodaję więcej zdjęć to nie wrzuca...

Niedługo wrócą blachy od lakiernika i na tym stanie przez dwa miesiące, bo ubezpieczenie astromobila mnie zniszczy przy zwyżkach wiekowych, no i wziąłem sobie do serca załatwienie sprawy wiesi więc szrot schodzi na drugi plan.

Jakby ktoś pytał to obok stoi kundel BMW R66 1939r, nie mogę znaleźć do niego sprawnej skrzyni, a nie będę ciąć ramy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Twin Szrot

Post autor: jannex » 2016-03-10, 12:13

Co do szlifów cylindrów, boczna Grabiszyńskiej, zakład pani Lucyny Bolcarz jeszcze istnieje?

Awatar użytkownika
onicniepytaj
Posty: 42
Rejestracja: 2012-08-14, 19:21
GG: 0
Moje maszyny: CZ 350 472.6 '87, WSK M06B3 '84
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Twin Szrot

Post autor: onicniepytaj » 2016-04-25, 22:23

Tego akurat nie wiem, ale wiem że wybrałem się do mojego znajomego lakiernika niedawno temu po swoje graty bo akurat byłem samochodem w jego okolicy. Miałem w planach zrobić kanapę w maju i tylko w sumie ją, bo spłukało mnie OC za astrę(z moim wiekiem i zwyżkami, jeszcze Wrocław... 1600zł), ale po oficjalnym zlocie Jawa-CZ na Wawrzkowiźnie uznałem, że... Nie ma Boga, jest ... Motór.

Cezetę zrobię w swoim czasie, a w ten nadchodzący weekend jadę po Wueskę. Mam już komplet dokumentów do zrobienia co trzeba u siebie we Wrocławiu, ale nie mam już pieniędzy jak wspomniałem przez OC więc rejestracja wędruje na czerwiec. Zamiast kanapy postaram się na Allegro dorwać CDI od AudioBasa. Zrobię naprawy pod przegląd i będę na razie jeździł "Motórem". Założę osobny temat jak już przyjedzie.

Z cezetą się ruszyło, część numer jeden układanki, a droga jest jeszcze bardzo daleka. Największą męką mojego portfela będą chromy. Od hartmana tłumiki do tego to jakieś 1500zł...

No nic, dorzucę jedną fotkę że coś tam idzie. Kolor zrobiłem taki jaki miała w oryginale - "Pomarańcz".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość