####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Fuga
Posty: 78
Rejestracja: 2008-12-29, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 Mo6b3, mz etz 251 .91r.mz etz 150 91r.
Lokalizacja: Klonowa (Sieradz)
Kontaktowanie:

####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Fuga » 2012-10-21, 18:58

Witajacie towarzysze i towarzyszki :D jakiś czas temu a dokładnie w lutym wziąłem się za remont swojej Etzezktki która kupiłem w wakacje w 2009 roku za 1100zł
ogólnie odkąd ją posiadam zrobiłem nią około 50km :mrgreen: Heheh wiem dużo :D i przez ten czas stała i czekała na swoja chwile :wink: lecz przez ten okres nosiłem się z zamiarem sprzedaży lecz coś mnie kusiło żeby to zrobić i pokazać że ja też potrafię a nigdy dotąd nie zrobiłem czegoś tak jak ja chciałem ale oglądając poczynania kolegów z innego forum nabrałem ogromnej chęci zrobienia czegoś co będzie miało tak zwane pierdoln....cię no i tak uczyniłem chęci były fundusze zostały odpowiednio zagospodarowane więc po zostało szukać części co nie powiem było nie lada wyczynem a moim priorytetem było części Oryginalne DDR....rama została rozebrana i wypiaskowana tak samo jak wszystkie czarne elementy...i zostało wysłane do malowania proszkowego za namową kolegi z forum mz klub w kolor czarny połysk i to był strzał w dziesiątkę :piwo: lakier na baku i pokrywach został na nowo położony naklejki robione na wzór oryginału, zostały zakupione nowe opony robione na wzór oryginału .....i został zrobiony nowy ocynk na wszystkich elementach które nadawały sie do ocynku podkładki śrubki nakrętki itp.. co wywołało na mojej mordercze poteżny uśmiech Polecam każdemu bo robi robotę :twisted:
po bardzo długich poszukiwaniach udało mi sie dorwać oryginalny turecki tłumnik do 251 :mrgreen: Eh jedna sztuka specjalnie dla mnie :mrgreen: Siedzenie jedno z najbardziej trudno dostępnych części hehe oj tak na szukałem się tych siedzeń, i zawsze coś było nie tak ale ostatnio kupiłem za śmieszne pieniądze w idealnym stanie i takie już zostanie bo jest Boskie od razu mz nabrała innego charakteru.... Co do nadwozia dużo by pisać bo dużo było takich drobnych ale jakże istotnych elementach ale każdy wie jakie one są ważne :wink:
i od jakiegoś czasu pracuję nad silnikiem szlif w specjalistycznym zakładzie które wykonanie powala na kolana
regeneracją wału części tylko DDR. nowy elektroniczny zapłon DDR i wymiana na nowe wszystkich trybów które choćby w minimalnym stopniu były uszkodzone oraz nowe wodziki...
Nowe łożyska i parę dodatków od Kolegi Z FORUM... :piwo:


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


To jest tylko ułamek to co pokazałem z całego remontu było dużo takich sytuacji że ręce opadały ale wytrwale dążyłem do tego celu jaki sobie zamierzyłem choć znajomi i rodzinka nie budowała u mnie zapału tylko było po co ci to kup sobie cos lepszego itp. ale mnie to nie przekonywało hehe a w rzeczywistości było to największe przedsięwzięcie jakie dotąd miałem możliwości robić ale jak to jeden z kolegów napisał tam gdzie kończy się rozsądek zaczyna się pasja :piwo: Miłego oglądania :lol2:


w planach jeszcze kufry i bing ale to już później i to było by na tyle :piwo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-17, 15:25 przez Fuga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Muciek » 2012-10-21, 19:07

Super MZ :)

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Szczepan » 2012-10-21, 19:16

Piękna jest :) Oryginalnie miałeś elektronika ? Jakie masz opony ? I ile ci toto pali ? :D
Muszę się zabrać za pokazanie swojej 251 , ale mojej jednak wiele brakuje do twojej :)
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Fuga
Posty: 78
Rejestracja: 2008-12-29, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 Mo6b3, mz etz 251 .91r.mz etz 150 91r.
Lokalizacja: Klonowa (Sieradz)
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Fuga » 2012-10-21, 19:31

Wiem heheh :D oryginalnie miałem ale ktoś go zdemontował bo sie uszkodził ale ja kupiłem nowe podzespoły i założyłem z powrotem elektronika banalnie prosto sie ustawia zapłon polecam :) a ile pali hmm :D ile w leje :mrgreen: jak na razie nie mierzyłem jej spalania bo jeszcze nie zrobiłem 100km po remoncie a oponki firmy heidenau

http://www.stazet.inkontrahent.pl/produ ... ?ref=g5:s6

http://www.stazet.inkontrahent.pl/produ ... ?ref=g5:s7

Pozdrawiam i dzieki za komentarze ;-)

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1770
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Szczepan » 2012-10-21, 19:51

Bałem sie, że 2,75 będzie rowerowato z przodu wyglądać, ale jest całkiem nieźle :-) Ja swoją zrobiłem gdzieś z 300km i przeskok jak z Wueski to kolosalny jest, w końcu są hamulce, światła i jako takie zawieszenia :-)
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Kubek

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Kubek » 2012-10-21, 20:05

Super MZ'tka gdzie wyrwałeś 251 za 1100 zł ? ;D

Porządny remont, naprawdę mi się podoba. Gdzie robiłeś ocynki ?

Awatar użytkownika
Fuga
Posty: 78
Rejestracja: 2008-12-29, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 Mo6b3, mz etz 251 .91r.mz etz 150 91r.
Lokalizacja: Klonowa (Sieradz)
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: Fuga » 2012-10-21, 20:29

Co do opon 2.75 były fabrycznie więc nie kombinowałem z nimi... Hehehe dokłdanie hamulce dają radę :D ale wsk wieczny sprzęt tylko lać i jechac a w mz Hmm trzeba się trochę pilnować ;-) kolega z forum mz klub trochę biegał za tym ocynkiem ale załatwił mi i powiem ci że robi robotę polecam każdemu

Awatar użytkownika
andy2004f
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-25, 22:33
Moje maszyny: WSK 175 "Kobuz" '78
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: andy2004f » 2012-10-21, 20:44

Fantastyczna MZ i świetne zdjęcia. Naprawdę super, jest na co popatrzeć. Dlaczego współczesne motocykle nie mogą tak wyglądać? :(

Awatar użytkownika
robik
Posty: 323
Rejestracja: 2012-04-14, 22:27
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz '82
M06B3 '75
Lokalizacja: wielkopolska
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: robik » 2012-10-21, 22:39

Fuga pisze: wsk wieczny sprzęt tylko lać i jechac a w mz Hmm trzeba się trochę pilnować ;-)
Ja bym raczej powiedział, że odwrotnie. MZ to tylko lać i jechać. Przez 13 lat znęcania się nad MZ-tą po remoncie wymieniłem tylko tarcze sprzęgłowe i może kilka razy z nudów wykręciłem świece.

Poza tym szacun za wykonaną pracę! Bardzo ładna MZ-ta. Na pewno długo posłuży.

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: ####Fuga remontuję swoja Mz etz 251 "policyjną"###

Post autor: auriol77 » 2012-10-21, 23:42

Gratuluję. Bardzo ładnie ci to wyszło.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości