Simson SR2

Odpowiedz
jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Simson SR2

Post autor: jarek_moto » 2009-09-02, 19:48

Siemka!

Potrzebuję informacji na temat SR2, a dokładniej charakterystyki, jakie zmiany przechodziły i czym się różniły poszczególne roczniki w okresie całej produkcji, wszelkie fotki itp. mile widziane. Poszukuję tez literatury do tych pierdzipędów.

Awatar użytkownika
shlmatis
Posty: 156
Rejestracja: 2007-12-12, 12:39
GG: 12412133
Lokalizacja: Świniarsko / Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Simson SR2

Post autor: shlmatis » 2009-09-12, 21:03

Widzę, że szukamy w spólnych informacji :)
Ja tyle wiem, na przestrzeni produkcji zmieniały się przdnie lampy:
były różne liczniki, klosze lampy były białe i żółte,
Były dwa rodzaje bagażników tylnych takie z uchwytami na sprężynach jak w roweże i bez uchwytów.
Ważną i poszukiwaną częścią są osłony silnika wykonane z aluminium jak również osłona łańcucha, którą ciężko zdobyć w znośnym stanie.
Motorower jest napędzany dwusuwowym silnikiem z dwubiegową skrzynią biegów.
jarek_moto jeżeli masz takiego simka lu jego szczątki to daj jego foty albo napisz chociaż jakieś info
Grono motorków rośnie jak na drożdżach :)

Ekipa Południe

jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Re: Simson SR2

Post autor: jarek_moto » 2009-09-16, 21:12

Mam dwie sztuki SR2E, jeden '60 a drugi '61 i właśnie różnią się one drobnymi detalami stąd moje zapytanie. Poprzedni właściciel posiadał 4 sztuki (ocalały tylko 2) takich simków i wymieszał trochę części, a konkretnie blachy i próbuje ustalić czy zgadzają się one rocznikowo.

Poniżej fotki:
1960
Obrazek
Obrazek

1961
Obrazek
Obrazek

Różnią się trzema charakterystycznymi rzeczami (Przednie lampy: liczniki - ten z '61 ma okrągły, a z '60 ten taki kształtowany, przednie lagi w tym starszym posiadają takie jakby przejście na wysokości błotnika, w tym z '61 brak już tego przejścia i posiada kształtem zbliżone do trójkątów osłonki sprężyn przy przednim kole, gdzie przed '60 są one mniejsze i bardziej owalne. Natomiast rok '60 jest dla mnie zagadką, bo spotkałem się i z taką i taką wersja w tym roczniku, może to był rok przejściowy?

Słyszałem też, że były rożne tylne lampki, ja mam tylko jedną "chyba oryginalną", druga jak widać na fotach jest od Komara, po za tym w pierwszych Simkach SR2 były też podobno jedno kolorowe obszycia siodła, no i w pierwszym roku produkcji półbębny, ale to pewnie wiesz. :]

Interesuje tez mnie jak były malowane na przestrzeni lat produkcji i wszystko inne co dotyczy tych simaczy. Tak w ogóle to fajne pierdziele to są :]

Możesz wrzucić też zdjęcie swojego Simsona. :]

termin21

Re: Simson SR2

Post autor: termin21 » 2009-09-16, 22:26

Witam1Mam simsonka SR2 odrestaurowanego rok 59 .Po pierwsze polcema strone SR2.fora.pl tam są wymiatacze (jest gość co ma ok 40sztuk sr2)Zasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje simsonów SR2 i SR1 jak wiadomo sr1 to sztywna rama tak łatwo poznać z którym mamy do czynienia.Sr2 różniły siefaktycznie lampkami tylnimi tzn pierwsze miały żółwiki a ostatnie tak duże szare z duzym szkłe.liczniki tez były okrągłe lub taki półokrągłe,występowały tez rózne rodzaje kół(pierwsze sr2 miały półbęben).Przednich błotników są 3 rodzaje w sr2 .Najbardziej poszukiwanym elementem nei do końca są alumioniowe osłony lecz siodełko w kolorze zółto czerwonym;)

jarek_moto
Posty: 111
Rejestracja: 2009-05-06, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: .......
Kontaktowanie:

Re: Simson SR2

Post autor: jarek_moto » 2009-09-17, 15:02

Widziałem to forum wczoraj, faktycznie jeśli szukać info o SR-ach to chyba najlepiej tam. Polecam!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość