Wysyłki

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Wysyłki

Post autor: Kapiii » 2007-02-08, 22:16

W związku z tym, iż kolejna okazja przeleciała mi koło nosa z powodu braku transoprtu, chciałem Was spytać, jakie znacie drogi wysyłki motocykli pocztą, bądź kurierem. Jeżeli ktoś z Nas skorzystał już z takiej opcji, niech poda firmę, a także czas i koszta takiej usługi...
[center] :zdrowko: [/center]
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2007-02-08, 22:55

Ja się w tej sprawie kiedyś orientowałem. Koszta są chyba najmniejszym problemem bo przez całą Polskę wyjdzie nie więcej niż 200pln. Biorąc pod uwagą że nie trzeba się fatygować i kombinować to nie aż tak strasznie. Naturalnie nie mówię że to żadne pieniądze.

Większy problem to przygotowanie motocykla.
Nie można dostarczyć do firmy kurierskiej od tak sobie motoru i oprzeć go w ciężarówce na stopce bocznej.
Widziałem dwa warianty:
-motocykl rozłożony na części i spakowany w kartony (ramę zapewne można owinąć taką folią do pakowania przesyłek)
-motocykl obudowany drewnianą konstrukcją. oczywiście nie szczelnie w skrzyni tylko tak aby stał stabilnie i był w miarę zabezpieczony przed... różnymi czynnikami
tylko nie wiadomo czy firma nie zażyczy sobie zrobienia tej konstrukcji na podstawie palety aby można było całość przewozić wózkiem widłowym

Podejrzewam że mało kto będzie się bawił w takie historie. Po prostu sprzeda motocykl komuś z okolicy lub posiadacza busa.
Morał taki że transport trzeba organizować samemu. No chyba że komuśsię uda wyjątkowo dogadać z przewoźnikiem.

Awatar użytkownika
marwsk
Posty: 169
Rejestracja: 2007-01-02, 23:22
GG: 7969515
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: marwsk » 2007-02-08, 23:11

Napisalem mail do DHL-u. Niebawem dowiemy sie calej prawdy:) Najlatwiej bylo by postawic motocykla na palecie i przywiazac go strecz folia... Naprawde bardzo mocny, elastyczny i trwaly sposob. Kurier wwiezie palete na auto i po problemie:)

Szukam osob z okolic wroclawia chetnych na wypad na jakis bazar w poszukiwaniu motocykli. Mam auto na ktore wejdzie 3-4 motocykle. Np do Lodzi w maju czy Katowic. Przy transporcie kilku motocykli koszta byly by niemalze symboliczne:)
''Wielki Motórze. Swoja Przenajświetszą Benzynę zamień w wino ... aby pragnienie nasze ugasić''

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: ŻbiKu » 2007-02-09, 00:05

Napisalem mail do DHL-u
Właśnie DHL powinien przewieźć moto nierozłożone bez problemów, oni lubią dogadzać klientom, porządna i sprawdzona firma kurierska.

pokolol

Post autor: pokolol » 2007-02-09, 00:49

a ja wiele słyszałam o przesyłkach zawijanych w wielgachne pieluchy... :) nie no ale motoru to chyba nie da rady :P

Awatar użytkownika
Berek
Posty: 140
Rejestracja: 2007-01-03, 00:49
GG: 0
Lokalizacja: Łódź/Letterkenny
Kontaktowanie:

Post autor: Berek » 2007-02-09, 01:17

No Panowie i Panie głos zabierze magazynier pakowacz:)
jak palety to DHL lub Stolica.koszt około 150 zł z tego co wiem.mało nam się mówi o kosztach ale palet złozyłem w tamtym roku około 450 :) no i 28 tyś paczek:) (a pochwale sie co mi szkodzi:) ).Tylko mały problem.Moto najprawdopodobniej nie wejdzie na palete euro lub europodobną.Koszt palety około 20 - 30 zł.zalezy od jej stanu.skrzyni moga nie zabrać.Nie polecam innego rozmiarui palet bo mogą marudzić lub tez nie zabrać. ułozyc wszystko stabilnie a najlepiej rozłożyć wszystko i popakowac w kartony.Dobrze owinąc scretchem(ta folia do palet tak ją nazywamy).Najwazniejszy jest dół palety aby dobrze przylegał bo skur.... wyciągają od dołu rzeczy.owinąc tasmą klejącą.Jeśli gdzieś folia bedzie rozdarta przy dostarczeniu czy coś od razu spisywać protkół szkody(sam kiedyś trzy palety paczek z ksiązkami wrzucałem(!) recznie na tira bo się im spieszyło.rózne rzeczy robią spedytorzy o których mi się pisac nawet nie chce więc trzeba uwazać.

Osobiście wolałbym przewieźc moto pociągiem :) .Dać w łapę konduktorowi i przewieźć jako rower.raz zadziałało.więcej razy nie próbowaliśmy.No i z kumplem jakimś pojechac aby pomógł to załadować.Najlepszym rozwiązaniem jest jednak osobowy samochód.Do każdego się zmieści po rozłożeniu. z resztą widac w moichj galeriach jak wieśka jest spakowana do golfa jedynki.

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Stary » 2007-02-09, 09:30

Hehe ... dobrze trafiliście z tym postem :D

Moja M06-64 była wysłana stolicą w styczniu 2005. Trasa Bydgoszcz-Kraków. Wysyłał mi ją sam znany i lubiany Łukasz (Wronka). Motocykl miał zdjęte koła aby zmieścił się na mniejszej palecie (mniejsze koszty) impreza ta wyszła nas wtedy 140zł.

Awatar użytkownika
miklek
Posty: 70
Rejestracja: 2007-01-29, 23:56
GG: 0
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Post autor: miklek » 2007-02-17, 22:41

Ja nie mam takiego problemu bo mojego kolegi tata też kocha wueski i wystarczy mó powiedzieć że jest do przywiezienia i bierzemy Golfa III i przyczepkę koce żeby nie porysować lakieru albo pozostałości pasy do transportu dużo linek żeby go unieruchomić i spokojnie można z nim jechać ja wole odbierać motocykl od właściciela osobiście bo można sie dowiedzieć jeszcze o nim sporo rzeczy

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości