Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
rutkowski
Posty: 220
Rejestracja: 2008-03-25, 11:25
GG: 9296900
Moje maszyny: FSM 126 BIS '89
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: rutkowski » 2009-04-05, 13:21

Nie wiem jak to wygląda w silniku WIATR ale, w S01 spokojnie można dowinąć sporo drutu do oryginalnych cewek

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: Tukan » 2009-04-05, 13:46

Wszystko fajnie tylko temat ogólnie jakiś dziwny, 2-3 osoby zrobiły ten alternator od jawy do WSK ale jakoś nie widać żeby miało to pomóc innym, może któraś z osób, która to zrobiła opisała by dokładnie jak wykonać tą przeróbkę, co trzeba piłować, zmieniać w fabrycznej instalacji itp?
A, no i jak wygląda sprawa osłony łańcucha, sprzęgła, stopki hamulca i podnóżka kierowcy? Skoro temat jest w dziale usprawnienia to raczej wszystko powinno być dokładnie opisane, pewnie nie jedna osoba chciała by takie urządzenie u siebie...

Awatar użytkownika
125 arek
Posty: 535
Rejestracja: 2007-06-12, 20:53
GG: 6055683
Moje maszyny: M 06 B1
Lokalizacja: marcinkowice
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: 125 arek » 2009-04-05, 14:13

tkn zgadzam się z tobą naprawde dużo tu piszecie a to same bzdety ładne zdjęcia ale żadnych opisów niech ktoś wkońcu opisze dokładnie tą przeróbke może do s01 też się uda coś zaadoptować tylko potrzeba pomysłu:) myślałem od tym od dłuższego czasu zastanawiałem się nad alternatorem z mz bo jest mniejszy gabarytowo niż ten jawoski ale wszystko się kiedyś wyjaśni acha weros nie unoś się tak żbiku poprostu podzielił się nam kiedyś przeżyciami ze swojej podróży podziwiam go za to ale żbiku i andi napiszcie wreszcie ten cholerny opis może ktoś inny na tym jeszcze skożysta
Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: wujcio » 2009-04-05, 15:40

Motocykl ma palic i koniec bez częstego ładowania aq
Stoisz w korku w mieście i po po godzinie stania w nim może Ci motor zgasnąć - bo na małych obrotach nie ma praktycznie ładowania i koniec z jazdy ;/
co potem pchanie do domu??
W wsk 125 jest jeszcze ten plus ze motorek spokojnie chodzi bez aq :)

Przy skuterach też nie jest tak kolorowo bo bez aq połowa rzeczy nie działa...
Jest tylko ten plus że na słabym aq motorek zapali :) a wsk 175 niestety nie ;/ a z tym altkiem od jawy napewno spokojnie motorek by chodził bez aq :)

andi
Posty: 376
Rejestracja: 2007-01-22, 14:03
GG: 0
Lokalizacja: Wołczyn
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: andi » 2009-04-05, 17:07

Tkn , nie opisałem dokładnie tej przeróbki z kilku powodów, pierwszy najważniejszy to taki że o ile "bozia" obdarzyła mnie umiejętnościami technicznymi w nadmiarze , o tyle zabrała mi całkowicie umiejętności literackie . Wierz mi, wole siedzieć w garażu niż przed komputerem .
Poza tym uznałem że, jeżeli będzie komuś bardzo na tym zależało to przecież nie ukryłem mojego adresu mailowego, na pewno sam się odezwie i wszystko wypyta, i tak kilku z Was uczyniło.
Z tymi pytaniami było różnie, kilku kolegów chciało koniecznie wiedzieć wszystko, więc wprowadziłem ich do tematu, jednocześnie pozostawiając część tej wiedzy na czas po zakupie wszystkich potrzebnych części .
Jednak okazało się że ich zainteresowanie było bardzo ograniczone, tzn interesowała ich tylko teoretycznie, ich zainteresowanie spadło do zera po postawieniu przed nimi konieczności zakupu alternatora oraz innych części .
tak naprawdę do dziś tylko trzy osoby z forum naprawdę chciało takie rozwiązanie u siebie i poważnie o nim myśli .
Przerobiony tak silnik w tej chwili mam tylko ja, w niedługim czasie będzie miał Żbiku - jest na dobrej drodze - może w tym roku jeszcze jeden kolega. Mam nadzieję ze mnie dobrze zrozumiałeś, nigdy tej wiedzy nie chciałem ukrywać ale wg takich kryteriów mogę stwierdzić że zainteresowanie usprawnieniem tego silnika i tego motocykla w skali całego forum jest prawie zerowe .
Nigdy nie pozostawiłem żadnej prośby o pomoc bez odpowiedzi, ci którzy pisali do mnie na PW o tym wiedzą .
Nadal nie opiszę całej procedury przeróbki, bo uważam że jest ogółowi forum niepotrzebna, no chyba ze zrobicie jakąś ankietę na ten temat i wyjdzie że ja się mylę i zainteresowanie jest olbrzymie. By wykonać taką przeróbkę trzeba spełnić kilka podstawowych warunków tzn. trzeba mieć spore obycie techniczne, odpowiednie narzędzia, trzeba chcieć wydać trochę gotówki, trzeba mieć sporą wiedzę z elektryki oraz najważniejszy trzeba spytać kolegę jak to zrobić .
W jednym się z Tobą zgadzam, ten cały temat o alternatorze od Jawy ts zrobił się zagmatwany, wielowątkowy i żenujący w czytaniu, no ale cóż począć na tym forum są koledzy którzy z każdego nawet najważniejszego tematu potrafią zrobić temat o "dupie maryni"
przepraszam wszystkich kolegów za taką szczerość ale niestety jest ona rzeczywista .

pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
wskocyklista04
Posty: 282
Rejestracja: 2008-12-30, 21:39
GG: 8553257
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: wskocyklista04 » 2009-04-05, 19:28

z tym odbieganiem od tematu to jak najbardziej prawda.. a z tym że mało osób się interesuje to różnie.. bo niektórzy poprostu czekają i myślą że kiedyś napiszecie co i jak.. np ja narazie nie mam kasy ale po zdaniu prawka będe się nad tym zastanawiał i wiedza na ten temat przydałaby się. bo gdybym znalazł jakiś altek w dobrej cenie lub inne części do tego potrzebne to mógłbym zacząć kompletować...

Awatar użytkownika
175mirek
Posty: 436
Rejestracja: 2008-07-09, 18:52
GG: 1103489
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: 175mirek » 2009-04-05, 21:01

andi to wypracowanie które napisałes wyżej mogłes zastąpic krótkim opisem przeróbki...np jakie częsci są potrzebne ile wszystko wyniesie i co i czym trzeba przerabiać...ja siedze i czekam na jakieś konkretne informacje bo temat ruszył a tu dupa kazdy pisze o czym chce a nie na temat...napisz TUTAJ co i jak to nie będziesz musiał odpisywać na każdego maila długim opisem bo kazdy przeczyta sobie tutaj.Więc czekam na jakiś konkret bo chciał bym zrobić takie usprawnienie.(żałuje ze sprzedałem altek od jawy :/ )
Motocykle to nie wszystko ale bez nich wszystko jest niczym...

rykun
Posty: 368
Rejestracja: 2007-11-22, 19:39
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: rykun » 2009-04-05, 21:19

Taka jest prawda że jak coś mądrego się napisze napracuje, przy tym to ktoś to skopiuje i wystawi na allegro cudowny poradnik jak poprawić ładowanie w WSK... Jak ktoś jest zainteresowany to musi wykazać minimum swojej inwencji. Może da się to zrobić lepiej, inaczej a każdy ślepo będzie kopiował kogoś patent.

Awatar użytkownika
SEBA
Posty: 283
Rejestracja: 2008-05-27, 22:37
Moje maszyny: WSK M21W2 x2
Čezet 350 472.6
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: SEBA » 2009-04-05, 22:33

Mały opis by się przydał. Sam jestem bardzo zainetesowany usprawnieniem swojego motocykla, żeby można było bez stresowo wyruszać w każdą przejeżdzę i pokazać innym że WSK to też motocykl do normalnej jazdy np. po mieście, a nie do katowania w polu jak wiekszość uważa.
I mam pytanie do Żbika czy juz testowałeś swój silnik z tym alternatorem i gaźnikiem od Jawy?? Chciałbym się dowiedzieć jak się po tych modyfikacjach sprawóje.

Awatar użytkownika
125 arek
Posty: 535
Rejestracja: 2007-06-12, 20:53
GG: 6055683
Moje maszyny: M 06 B1
Lokalizacja: marcinkowice
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: 125 arek » 2009-04-05, 22:54

dobra andi masz trochę racji
a z tym poradnikiem to prawda znalazł by się na allegro więć oki
mam prośbę jak masz gdzieś gotowy opis wyślij na mail arekhor@onet.eu
pozdrawiam i szerokiej drogi życze na altku od jawy :)
a ten temat to i tak dalej pewnie będzie się tak ciągnoł
Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: ŻbiKu » 2009-04-06, 00:32

no temat jest o dupie maryni fakt, ktoś z Was napisał że przydałby się mały opis, przecież taki istnieje napisany przez Andiego na samym początku tego tematu dla kogoś kto zna się na prawdę na elektryce myślę że jest wystarczający dla tych którzy mają faktycznie pojęcie o elektryce i sprawach z tym związanych a dla wszystkich którzy nie są pewni ale chcą zadziałać w tej sprawie pozostaje korespondencja; post Andrzeja i Rykuna oddaje całość tej sprawy.

Swojego silnika nie testowałem bo mam cały motocykl w częściach, może za dwa tygodnie nagram jakiś filmik.

Awatar użytkownika
@ndi.pl
Posty: 121
Rejestracja: 2008-08-25, 15:58
Moje maszyny: Nieobecny

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: @ndi.pl » 2009-04-26, 19:18

A więc jeśli kogoś interesuje to wcisnąć do WSK 125 to odpada - dziś mierzyłem
na szerokość braknie 0,5 cm (rozszlifowanie odpada bo tam zebatka z lancuchem jest;/
no i na wysokość też nie pasuje)
Ja jeszcze poszukam pomierzę i pomyślę nad innym sprzętem aby tam wcisnąć i dam znać jak się powiedzie :)
Początkujący motórzysta .... ;D

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: ŻbiKu » 2009-04-27, 11:10

a widziałeś pierwszy post temat tego tematu?? przecież to nie fotomontaż :P

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: wujcio » 2009-04-27, 17:11

Żbiku ale jemu rozchodzi się o silnik 125 a nie 175 ;)

Awatar użytkownika
@ndi.pl
Posty: 121
Rejestracja: 2008-08-25, 15:58
Moje maszyny: Nieobecny

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: @ndi.pl » 2009-04-27, 17:37

Żbiku, ale ja nie podważam, iż to fotomontaż tylko piszę, że do WSK 125 nie pasuje, gdyż jest za duży ...
Nie można rozszlifować (na szerokość) te 0,3 mm gdyż tam masz zębatke z łańcuchem, a na wysokość też zabraknie i tu nie można już zeszlifować materiału, bo osłona boczna przychodzi (jednoczęściowa)

Sprawdzę jeszcze wymiary tego dziadostwa od Mińska i jak będzie pasować to wtedy postaram się opisać jak to zamontować w osobnym wątku...
Początkujący motórzysta .... ;D

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: ŻbiKu » 2009-04-28, 12:02

sory panowie tak okiem rzuciłem i byłem przekonany że to silnik WSK125 w pierwszym poście tematu moje niedopatrzenie zwracam honory;)

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: Anzel » 2009-04-30, 17:46

Tak więc do S01 poszukajmy innego dawcy alternatora,tak o oczko mniejszego żeby się zmieścił :) Na szczęscie silnik 125 ma olbrzymią komorę gdzie znajduje się układ zapłonowy tak więc napewno uda się coś wpasowac (poza układami z Charta czy Jawki 50)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: ŻbiKu » 2009-05-04, 17:22

Ktoś z Was pytał o prawą pokrywę zapłonu, to jak wiecie musi zostać wycięta przejściówka z innej pokrywy. Cięcia nigdy ręcznie nie wykonacie idealnie więc wyciąłem z zapasem = grubość przejściówki wynosiła 19-21mm, następnie pokrywa z nią poszła do spawania, dałem też karter spawaczowi na przymiar żeby w miarę równo zespawał oba elementy, a wszystkie późniejsze niedoskonałości starłem papierem ściernym rozłożonym na szkle. Z montażem takiej pokrywy nie ma żadnego problemu o nic nie haczy, nic jej nie przeszkadza.

http://img246.imageshack.us/gal.php?g=sdc10787.jpg

Obrazek

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: ŻbiKu » 2009-05-06, 15:40

Ile osób jest zainteresowanych poważnie wstawieniem alternatora do swojego motocykla??

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator od JAWA 350 TS dla WSK

Post autor: wujcio » 2009-05-06, 15:42

ja jestem zainteresowany tylko muszę dokończyć swój remont i po nim planuje dokonać takiej modyfikacji

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości