WSK z silnikami innych marek

Opis poszczególnych elementów i części zastosowanych w danym modelu/wersji
Awatar użytkownika
bing17
Posty: 362
Rejestracja: 2007-02-16, 21:59
Moje maszyny: FSO 125p, CZ 516, Junak M10, Romet KadetM780,110
Lokalizacja: Łódź-Ruda.
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: bing17 » 2009-01-19, 16:29

A jest jakiś kontakt z właścicielami obu motocykli ?? Te motocykle były zbudowane przez OBR WSK, czy to były motocykle prywatne zbudowane przez poszczególnych inżynierów ?? Te dwa motocykle są bardzo ciekawe, ale czyżbyście zapomnieli o wiśniowej WSK z takim malutkim silniczkiem ?? To było wbudowane w ramę Sporta lub coś w podobie. Tamto było z OBR czy prywatny wynalazek ?? W tych dwóch egzemplarzach jak jest ?? Bo wydaje mi się, że to jest kolosalna różnica między motocyklem zbudowanym w OBR jako prototyp, a motocyklem zbudowanym przez pracownika dla siebie. Wiadomo że pracownicy mieli określony dostęp do części, do ram, do silników, więc mogli takie coś składać. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących tej WSK z silnikiem Hondy 2T, mianowicie:
-od czego jest przednie koło
-czy kierunkowskazy to te same które występowały w Romecie Charcie
-czy zbiornik jest taki jak w Kobuzie 75-76r., czy czymś się różni
-co to za rama dokładnie jest

Budda znad morza

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: Budda znad morza » 2009-01-19, 21:14

Do tego "bełkotu" (17 linijek ),przed postem Binga17 właściwie nie powinienem się odnosić, no bo to bełkot, mylenie lat, wsadzanie do jednego worka czasów świetnej sytuacji fabryki czyli lat z początku 1970-tych. Lat trochę późniejszych 1975-79 czyli najlepszych, gdzie było najwięcej opracowań i konfiguracji WSK-k no i czasów ostatnich czyli roku 1980-85. Gdyby mój adwersarz nie był zaślepiony, lub bardziej oczytany to by dokładniej się przygotował do odpowiedzi, a tak nie ma się właściwie do czego odnieść, bo post ten niczego nie wnosi do dyskusji o motocyklu który ktoś wystawił na sprzedaż i opisał go jako motocykl z silnikiem czterosuwowym z roku produkcji 1980. Jak na to odpowiedziałem, jest to w postach wyżej więc nie będę pisał tego od nowa ( a już na pewno nie dla Sebastiana do którego to widocznie nie dociera). Temat ten jeden z administratorów zamknął no bo widocznie podobnie myślał jak ja, lub nie miał argumentów żeby obalić moje wypowiedzi. W jakim celu go otworzono, no chyba raczej dla tego żeby omówić, że jest to jakiś indywidualny pomysł na WSK, czyli jakaś samoróbka, (jakie jest moje w tym temacie zdanie) o czym świadczy nietypowy z wcześniejszych lat produkcji silnik. Lub też udowodnić na podstawie zgromadzonych materiałów ( nie opowieściami babci Jadzi ), to że taki motocykl w 1980 roku był fabrycznym pomysłem. Nie trafiają do mnie argumenty, że "ktoś coś wynosił przez płot", "ktoś coś sobie zrobił bo był pracownikiem fabryki" i to że "widziałem motocykl z takim a takim silnikiem na własne oczy", no bo to właśnie tylko opowieści, niestety. Może i własne doświadczenia, ale już na pewno nie informacje z dokumentów. Motocykle WSK z różnymi silnikami, w różnym stanie, widujemy codziennie na allegro w większości to WT, lub wynalazki. Do binga17 motocyklem tym z
dwusuwowym silnikiem hondy nie przejmował bym się, bo to składak z części, dlaczego ??? To proste części są z różnych lat produkcji rozbieżność ponad 10 lat, nie ma takiej możliwości nie ma takiego fabrycznego „artysty” żeby coś takiego sklecono świadomie w fabryce. Uważam że jest to składak sklecony przez kogoś dla uzyskania wysokiej ceny na allegro.

Awatar użytkownika
sismon
Posty: 338
Rejestracja: 2007-11-14, 23:38
GG: 1514345
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: sismon » 2009-01-19, 21:31

Moze i skłądak ale wyglada bardo profesjonalnie, jak myślicie od czego jest rama?

Budda znad morza

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: Budda znad morza » 2009-01-19, 22:17

sismon pisze:Moze i skłądak ale wyglada bardo profesjonalnie, jak myślicie od czego jest rama?
"Profesjonalnie" to raczej nie, ładnie, ciekawie,może nawet bardzo ciekawie.
bing17 pisze:Powtórzę kolegę wyżej :)
Może to i składak, ale na moje pytania przecież są odpowiedzi i nie zaszkodzi tego tutaj napisać :)
Tak to prawda są odpowiedzi, jest sporo odpowiedzi na tym forum o kierunkowskazach, jest bardzo dużo świetnych odpowiedzi o rodzajach baków i jest naprawdę bardzo dużo na tym forum, dobrych i bardzo dobrych wypowiedzi na temat oryginalnych motocykli. Tyle że to inne tematy nie temat o WSK- z silnikiem czterosuwowym z 1980 roku.Można jeszcze raz, jeśli się komuś szukać nie chce przy okazji tego akurat zdjęcia to omówić ( wiedza podstawowa z WSK ) tyle że w innym miejscu. W temacie WYNALAZKI Z ALLEGRO na przykład. ;D ;D

Awatar użytkownika
sismon
Posty: 338
Rejestracja: 2007-11-14, 23:38
GG: 1514345
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: sismon » 2009-01-19, 23:13

"Profesjonalnie" to raczej nie, ładnie, ciekawie,może nawet bardzo ciekawie.
A co widzisz w tym nie profesjonalnego?, ktoś kto nie widział nigdy wski, z pewnością powiedział by ze to seryjny model, baa nawet niektórzy co widzieli wsk też by tak stwierdzili, widać ze nie robił tego jakiś wiejski tjuner....

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: Sebastian440 » 2009-01-19, 23:15

WojtkuW. Co do oczytania to faktycznie dużo mi jeszce brakuje, biblioteczka jest dość pokaźna ale nie starcza niekiedy czasu na ogarnięcie wszystkiego. Sam jednak mógłbyś się troche podszkolić bo tylko niepotrzebnie wprowadzasz innych w błąd. Pomarańczowa z silnikiem 125 2t to prawdopodobnie jedyny prototyp z silnikiem Hondy z lat ok 1975. Pozwole sobie zacytować pewną książke której chyba nie czytałeś " W okresie tym prowadzono także rozmowy z firmami japońskimi (Honda, Yamaha) na temat możliwości zakupu licencji na silniki motocyklowe, ale do sfinalizowania sprawy nie doszło. Zbudowano jedynie prototyp motocykla wyposażonego w silnik Hondy". Dziś już wiemy, że takich prototypów było więcej niż 2 sztuki. Silnik to nie jakiś staroć tylko silnik Hondy MT 125E produkowany w latach 73-76 wystrczy wpisać w google.pl. Co do działu wynalazki to napewno miałbyś w nim co opisać... poniżej foto hondy z tym silnikiem z 1974r. Co do twoich wywodów to są śmieszne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: wueskajarka » 2009-01-20, 00:26

Budda znad morza pisze:
sismon pisze:Moze i skłądak ale wyglada bardo profesjonalnie, jak myślicie od czego jest rama?
"Profesjonalnie" to raczej nie, ładnie, ciekawie,może nawet bardzo ciekawie.
bing17 pisze:Powtórzę kolegę wyżej :)
Może to i składak, ale na moje pytania przecież są odpowiedzi i nie zaszkodzi tego tutaj napisać :)
Tak to prawda są odpowiedzi, jest sporo odpowiedzi na tym forum o kierunkowskazach, jest bardzo dużo świetnych odpowiedzi o rodzajach baków i jest naprawdę bardzo dużo na tym forum, dobrych i bardzo dobrych wypowiedzi na temat oryginalnych motocykli. Tyle że to inne tematy nie temat o WSK- z silnikiem czterosuwowym z 1980 roku.Można jeszcze raz, jeśli się komuś szukać nie chce przy okazji tego akurat zdjęcia to omówić ( wiedza podstawowa z WSK ) tyle że w innym miejscu. W temacie WYNALAZKI Z ALLEGRO na przykład. ;D ;D
Może coś się jednak więcej dowiemy, co jest na tabliczce tego moto (rocznik, czy jest nr silnika, itd) ?
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
sismon
Posty: 338
Rejestracja: 2007-11-14, 23:38
GG: 1514345
Lokalizacja: Kock
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: sismon » 2009-01-20, 00:42

Może coś się jednak więcej dowiemy, co jest na tabliczce tego moto (rocznik, czy jest nr silnika, itd) ?
znając życie tabliczki pewnie nie ma... Ta wsk z silnikiem hondy to jest prawie jak baron tylko ze inny silnik..

ushol

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: ushol » 2009-05-16, 23:55

Przykro mi bardzo, ale decyzje o zaprzestaniu produkcji motocykli wydała ówczesna władza z dnia na dzień. Władza twierdziła, że nie ma już zbytu na te motocykle, a czasopismo motór, stając w obronie polskich jednośladów sprawdziło to w salonach, gdzie zaprzeczono, takiej informacji, natomiast stwierdzono, że rochodzą się momentalnie nawet te z wadami fabrycznymi. Po części masz racje, że mieli zająć się produkcją śmigłowców (sokół-który i tak nie chciał się sprzedawać), ale fabryke motocykli rozebrano do gołej ziemi, nowa lakiernia, ośrodek badawczy-wszystko, czyli zamknęli fabryke.
Szkoda naszych motocykli.

Awatar użytkownika
Shoei
Posty: 195
Rejestracja: 2007-06-06, 03:19
GG: 1233445
Moje maszyny: www.wsk-perkoz.blogspot.com
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: Shoei » 2009-05-17, 09:36

to samo jest na http://motocykle.svasti.org/ > WSK > Okoliczności zaprzestania produkcji motocykli WSK - list Radka Baturo
http://wsk-perkoz.blogspot.com Kupie motocykl oraz części do WSK Perkoz

Awatar użytkownika
arek wsk175
Posty: 37
Rejestracja: 2008-12-24, 17:23
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 lelek
Lokalizacja: okolice Swidnika
Kontaktowanie:

Re: WSK M-06 B-3(123) CZTEROSUW ???

Post autor: arek wsk175 » 2009-05-17, 10:12

nic nie rozebrano hale stoją do disiejszego dnia jedynie pocieli linie montazową motocykla, i wyrzucili na złom.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: Savier » 2012-04-25, 21:37

Fotki nadesłał sopi220. Dzięki ;-) .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: Sebastian440 » 2012-04-30, 19:25

Jakieś konkretniejsze info o tym moto ?
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: Savier » 2012-04-30, 20:04

A to już do sopiego, ja tylko fotki mam i za pozwoleniem wysłałem. Podobno było ich 3-4 sztuki.

Awatar użytkownika
pavlik
Posty: 22
Rejestracja: 2012-02-17, 08:49
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175 m21w2 1980r
Lokalizacja: lbn
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: pavlik » 2012-05-02, 22:55

może to nie wniesie wiele do tematu,ale jako że jestem z okolic Świdnika często zdarza mi się spotkać z ludzmi którzy wiedzą,lub znają kogoś kto wie różne ciekawe rzeczy. Mam w pracy staraszego Pana z którym często gawędzimy o wskach . Kiedyś mówił że były plany wypuszczenia 125 4t,było 20 takich motocykli jeden z jego kolegów miał przyjemność testować taką wieśke. Dlaczego nie dopuszczono do seryjnej produkcji to każdy odpowie sobie indywidualnie.

trollfireblade
Posty: 682
Rejestracja: 2012-09-08, 00:05
GG: 0
Moje maszyny: gazela 69, pannonia 63, pic,75 shl m1161,
WSK S1 74'
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: trollfireblade » 2014-05-30, 20:30

ta nalezy do człowieka który ma kilka prototpów o ktorych kiedys pisałem, jego ojciec był konstruktorem w osrodku doświadczalnym w swidniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: misiolek » 2014-05-31, 06:21

O rany co za błotnik tylny. :lol: Wiadomo coś więcej na temat tego sprzętu?
"o święty benzyniarzu ... "

trollfireblade
Posty: 682
Rejestracja: 2012-09-08, 00:05
GG: 0
Moje maszyny: gazela 69, pannonia 63, pic,75 shl m1161,
WSK S1 74'
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: trollfireblade » 2014-05-31, 10:33

narazie nie bardzo miałem czas, ale w najblizszym terminie postaram sie spotkac z włascicielem, porobic troche fotek i wyciagnac info a gość ma tego wiecej .... napewno 4 szt prototypów i cos jeszcze

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: Sebastian440 » 2014-05-31, 11:50

Dawca silnika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
kowal460
Posty: 524
Rejestracja: 2016-06-19, 16:21
GG: 0
Moje maszyny: junak b20 1962 wfm mo6 1959
Kontaktowanie:

Re: WSK z silnikami innych marek

Post autor: kowal460 » 2017-04-07, 04:51

Wsk z silnikiem hondy ,wydaje mi się że to wielka ściema, samoróbki ludzi którzy mieli dostęp do części i może niektórych maszyn , owszem czytałem gdzieś że Japończycy byli zainteresowani współpracą ze Świdnikiem chodziło chyba o yamahę , jakiś czas stało kilka egzemplarzy tych motocykli w Świdniku ale Japończycy zostali kompletnie olani a po czasie motocykle zostały sprzedane w ręce prywatne. Jak tak było z Yamaha nie uwierzę że z hondą mogłoby być inaczej , ktoś kto sprzedaje taką hybrydę szuka po prostu frajera który to kupi i dalej będzie siał ferment o oryginalności takiej wski

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości