Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Odpowiedz
Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: tazu » 2013-03-22, 22:18

Witam serdecznie wszystkich zapaleńców wyścigów weteranów. Chciałbym poinformować że w 2013r. w sierpniu na Torze Poznań odbędzie się po raz pierwszy wyścig przeznaczony dla motocykli zabytkowych. Będzie on częścią rundy WMMP (Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski) i miejmy nadzieję że impreza będzie się cieszyć zainteresowaniem co zaowocuje w 2014r już całym cyklem 3-4 wyścigów. Wyścig będzie przeznaczony dla motocykli wyprodukowanych do roku 1978r oraz 1989r (te drugie muszą pochodzić z jednego z krajów byłego bloku wschodniego czyli wszelkiego rodzaju Jawy, MZtki bądz inne wynalazki będą mogły wziąć udział w wyścigach). Najistotniejszym wymogiem jest głośność motocykla która nie może przekraczać 102dB mierzonych dynamicznie i 96dB statycznie - dla porównania seryjny wydech MZ emituje 96dm w pomiarze dynamicznym a dyfuzor w 2T bez tłumika przekracza 115dB co go oczywiście eliminuje z zawodów. Motocykle muszą mieć usunięte światła, lusterka itp. elementy których lista znajduje się w regulaminie wyścigów dostępnym na stronie PZM (link poniżej). Podczas imprezy przewidziano dwa treningi i jeden wyścig (być może również odbędzie się krótki 5-10min warm-um przed wyścigiem). Jedną z klas jakie będą brały udział w imprezie będzie klasa 50ccm dla motocykli GP czyli oryginalnych wyścigówek z lat 70-tych i 80-tych i została ona zorganizowana głównie na prośbę zawodników z Holandii którzy mają przyjechać większym gronie. Pozostałe klasy będą łączone w jednym wyścigu a ewentualne różnice w mocy motocykli będą równoważone przez procedurę startu gdzie to słabsze motocykle będą startować z pewnym wyprzedzeniem w stosunku do maszyn mocniejszych.

Do wzięcia udziału w zawodach będzie potrzebna licencja wyścigowa bądź pozytywna opinia lekarza sportowego oraz zdany egzamin z wiedzy o zachowaniu podczas wyścigu (egzamin można zdać przed zawodami w czasie weekendu wyścigowego).

Wszelkich informacji odnośnie wzięcia udziału w wyścigach udzielę z przyjemnością przez maila podanego na plakacie (mototaz.racing@gmail.com). Szczegółowe info na pod linkiem:

http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/wy ... -final.pdf

(dla weteranów szczegóły na stronie 112)

Dodatkowo na stronie Motoparku Koszalin pojawiła się informacja że 20 lipca odbędą się zawody dla motocykli zabytkowych pod nazwą Veteran Cup będące kontynuacją imprezy z 2012 roku. Tor w Koszalinie jest bardzo atrakcyjny ze względu na zróżnicowanie wysokości jak i dobrą nawierzchnię przez co zawody na tym obiekcie są ciekawą pozycją w kalendarzu dla amatora jazdy weteranem o zacięciu sportowym.
http://motopark.pl/o-veterancup

Również w Białej Podlasce mają się odbyć Zawody Wyścigowych Motocykli Zabytkowych pod koniec Kwietnia a więc imprez przybywa.

Prawdopodobnie odbędą się jeszcze dwie tego typu imprezy jednak oficjalnie nie zostało to ogłoszone więc nie ma co gdybać.

A więc szykować motury na sezon bo będzie gdzie pojeździć.



.Obraz w treści 1
Pozdro from Taz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: JueS » 2013-03-24, 19:36

super! nie muszę chyba pisać, że będę :)
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Matej
Administrator
Posty: 734
Rejestracja: 2012-01-18, 22:11
GG: 2507850
Moje maszyny: Wsk MR16 T
Wsk 125 Kos,
Wsk 175 kobuz,
Romet chart 211
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: Matej » 2013-03-24, 20:26

My pewnie z audiobasem pewnie tez

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: Sebastian440 » 2013-03-24, 20:38

Jedyny minus to koszta, miej więcej 490 zł kosztuje wpisowe, lekarz, ubezpieczenie, i zdanie egzaminu.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: KoSzU » 2013-03-24, 20:52

A jak wygląda sprawa z wejściem na teren dla widzów?
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: tazu » 2013-03-24, 21:04

Wstęp dla widzów za darmo. Na padock czyli tam gdzie wszystkie motóry będą stacjonować wstęp o ile dobrze pamiętam za okazaniem identyfikatora które dostaje zawodnik dla siebie i swojej ekipy. Czyli np. Seba dostaje jedna dla siebie jako zawodnik + 3 mechaników na przykład i oni mają za darmo możliwość poruszania się po całym terenie padocku. Do tego jeszcze umbrella girls 8-) itp.

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: KoSzU » 2013-03-24, 21:10

Będzie jakaś wystawa motocykli startujących gdzie będzie można oglądać maszyny? ;)
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
GNS Kraków
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-23, 22:09
GG: 0
Moje maszyny: CBR f4i Sport , WSK 125,x2
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: GNS Kraków » 2013-03-31, 12:21

za 500zł nie wymagaj za dużo :) Możliwe że się też wybiorę... Jak stopnieje śnieg...

Awatar użytkownika
tazu
Posty: 50
Rejestracja: 2011-09-03, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175
Lokalizacja: Łódź kaliska
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: tazu » 2013-08-07, 19:33

Witam,
Właśnie (chociaż już trochę późno) na stronie PZM znalazła się karta zgłoszeń do sierpniowej rundy Mistrzostw Polski podczas, której to odbędzie się również wyścig dla motocykli zabytkowych. Aby wziąć udział wypełniamy kartę zamieszczoną na stronie PZM:

http://www.pzm.pl/regulaminy/wyscigi-motocyklowe


karta pod datą sierpniowych wyścigów czyli 23-25 sierpnia. Wszyscy chętni do udziału w wyścigach zakreślają w karcie okienko CLASSIC, uzupełniają dane personalne, przy wpisowych jest błędnie podana kwota mianowicie zamiast 290zł (co widnieje w regulaminie) jest 490zł, która to jest dla motocykli CLASSIC GP50 które to mają dodatkowy wyścig; a więc zakreślamy pierwszy termin 490zł (jest to w 100% potwierdzona informacja od organizatora) (zgłoszenie musi być wysłane do 15 sierpnia aby nie doszła 50% zwyżka za późne przysłanie). Jeśli ktoś nie posiada licencji wyścigowej to nie pisze jej numeru (ewentualnie wpisać TBA - to be announced) i koniecznie musi przyjechać z zaświadczeniem od lekarza sportowego że jest nadaje się do wyścigów, wiedzą o zasadach poruszania się po torze co potwierdzi krótkim egzaminem przed wyścigami. Ubezpieczenie można wykupić na miejscu i razem z egzaminem nie kosztuje ok 100zł. ICE to tel. i dane osoby kontaktowej w razie jakiegoś wypadku. Potwierdzeń klubowych ani lic. sponsorskiej nie trzeba, motocykl którym będziemy się ścigać nie musi mieć OC ani być zarejestrowany. Musi za to spełniać wymogi regulaminu wyścigów pod względem bezpieczeństwa (zadrutowane śruby spustowe i wlewowe oleju, 4T miskę na olej pod silnikiem w razie wybuchu, "płetwę rekina" na wahaczu przy tylnej zębatce, powracający gaz, kierownicę niedochodzącą do baku...(wszystko w regulaminie wyścigów jest...) i normy głośności 102dB "dynamiczne" czyli mierzone podczas przejazdu (powtarzam się już trochę).
Kartę zgłoszenia wysyłamy na maila podanego na niej czyli moto@aw.poznan.pl od 15 sierpnia 2013 :)

Mamy dwa treningi i wyścig, pierwszy trening w sobotę od rana. Trzeba przejechać min 5 okrążeń podczas dwóch treningów aby wziąć udział w wyścigu.



W razie pytań proszę śmiało pisać i pytać..
Pozdrawiam i do zobaczenia na starcie
Bartek "Tazu" Tazbir

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: JueS » 2013-08-16, 14:18

Ja będę, ktoś jeszcze wybiera się?
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: Sebastian440 » 2013-08-23, 10:12

Ja z Kapiiim się wybieramy na trybunę :) Będziesz miał osobistego fotografa :)
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®


Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: Sebastian440 » 2013-08-26, 23:59

Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: JueS » 2013-08-28, 22:56

Masz może kompletne wyniki z czasami?
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tor Poznań - Wyścigi Motocykli Zabytkowych

Post autor: Sebastian440 » 2013-08-29, 21:18

nie
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości