Identyfikacja rocznik a moldel

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
daniel-f01
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-27, 16:40
GG: 0
Moje maszyny: W bliskich planach zakup WSK z 1968
Kontaktowanie:

Identyfikacja rocznik a moldel

Post autor: daniel-f01 » 2017-11-05, 23:39

Witam,
mam pytanie do ekspertów: czy to możliwe że w 1968r wyszedł model z "pojedynczą" ramą? Wiem, że na pozór głupie pytanie ale rozmawiałem z pewnym starszym panem, który twierdzi że coś takiego ma i że jest to 100% oryginał i on wie że w tych latach to były jeszcze "dwóramówki" ale ta jego to ponoć jakieś pierwsze wypusty. Motocykla nie widziałem -dopiero pojadę go oglądać. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to albo zamieszanie w papierach albo jest po przekładce ramy. Co myślicie czy to możliwe że jednak facet ma rację? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to rozpoznać -na co zwrócić uwagę? Na tabliczce będzie zapisany dokładny model M06 B3 czy tylko M06 bez oznaczenia B3 (lub np B1)? Bo jeśli dobrze wiem to B3 był pierwszym "jednoramowym" tylko to raczej nie te roczniki. A jeśli na tabliczce znajdę B1 tzn że po przekładce ramy? Co myślicie?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja rocznik a moldel

Post autor: Adam_Ga » 2017-11-06, 00:08

Wychodzi na to że starszy pan jakimś cudem znalazł sie w posiadaniu M19 Kos lub Kos II. Jesli tak to ja bym brał jakieś gacie na zmianę.

A tak poważnie to przebitka numerów albo błąd w papierach. WSK dwuramowka z tego rocznika powinna miec numer jakoś miedzy 850-950xxx. Jeśli to jest jakaś B3 z numerem 6-cio cyfrowym typu S0xxxxxx to wiedz że numeratory mialy w tym swój udział.

Jedź, Obczaj co to za cudo i daj znać.

PS. Jeszcze jest opcja ze to SHL Gazela a gościowi sie coś pomyliło.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

daniel-f01
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-27, 16:40
GG: 0
Moje maszyny: W bliskich planach zakup WSK z 1968
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja rocznik a moldel

Post autor: daniel-f01 » 2017-11-08, 22:30

Dzięki za odpowiedź.
Jeśli to będzie coś ciekawego to się pochwalę zakupem.
Pozdr.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości