Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
zzaspa
Posty: 159
Rejestracja: 2012-07-23, 15:32
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 (175) 1973r
Lokalizacja: Bieszczady Zagórz/Sanok/Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: zzaspa » 2017-08-29, 07:54

Szczepan pisze:
2017-08-24, 11:38
Kup CDI 150W na magnecie, zamiast bawić się w rzeźbe z royalem. Przy CDI stary zapłon odkręcasz, nowy przykręcasz, podłączasz kilka przewodów i jeździsz, a przy royalu masz wątpliwą przyjemność zabawy z przewijaniem cewek, przelutowywaniem i docinaniem puszki od piwa na czop wału ;D
Nie chciałem się bawić w CDI głównie z powodu tego iż moja WSK wpisana jest już do rejestru pojazdów unikatowych dlatego wszystkie zmiany robię tak aby jak najbardziej przypominały oryginał. Jednak widzę że wszelkie modyfikacje nie będą takie łatwe.

bayu

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: bayu » 2017-12-06, 23:27

Jestem W stanie dopasować - Osadzić wirnik z Royala na czopie wału bez zadnych puszek itp, tak jak ma być, Fachowo, Więcej info tel lub Priw
Potrzebny do tego jest wał i wirnik

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: AudioBas » 2017-12-09, 23:50

Przy royalu masz dużo więcej zabawy...
Royal był dobry na dane czasy, teraz lepiej postawić na coś mniej ingerującego w oryginalny zapłon...
Kupujesz CDI, stary pakujesz na półkę i w każdej chwili wracasz do oryginału...

A z tymi wirnikami royala to jak z wałami loteria...
U mnie na jednym silniku siedział ciasno, na innym podkładałem blaszkę...
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

bayu

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: bayu » 2017-12-10, 22:38

tak zgadza sie jest tam zabawy, kwestia indywidualnych potrzeb, ale robiłem adaptacje czopa do Royala i idzie to dobrze zrobić. Nie kwestionuje innych wad czy zalet.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: picek » 2017-12-12, 18:09

to podobnie jak u mnie, zrobiłem sobie motocykl na royalu i dorobiłem specjalny klin z mega twardego materiału. spasowałem zamocowałem i co . 2 tyś km i cewka poszła , takiej cewki nie dostaniesz nigdzie na trasie. ściągnąć w moim przypadku wirnik mogłem tylko w swoim warsztacie bo ściągacz do tego mam specjalny (zwykłe albo nie mają podejścia albo się gięły) z CDI nie ma takich problemów cewkę wymienisz na drodze bez lutowania czy kombinowania, pozatym jakość i tak jest większa nawet tych chińskich części. W pełni zgadzam się z Adiobasem że Royal był dobry na tamte czasy a nie na obecne.
Trzeba też uwzględnić charakterystykę pracy na CDI i na royalu. Najlepiej pojeździć trochę i przemyśleć co się chce.
Z CDI jest też zwiększone spalanie- średnio statystycznie motocykle palą więcej i to sporo więcej. Nie wiadomo z czego to wynika. Dopiero w na wiosnę przetestuje rozwiązania które powinny temu zaradzić. Zwłaszcza że jeden motocykl spala mniej niż na platynkach.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: AudioBas » 2017-12-13, 12:03

picek pisze:
2017-12-12, 18:09
Z CDI jest też zwiększone spalanie- średnio statystycznie motocykle palą więcej i to sporo więcej. Nie wiadomo z czego to wynika. Dopiero w na wiosnę przetestuje rozwiązania które powinny temu zaradzić. Zwłaszcza że jeden motocykl spala mniej niż na platynkach.
Z tym spalaniem to chyba mi tam właśnie od Ciebie ktoś mówił.
Wiadomo ciut więcej może palić, bo prądnica jest bardziej wydajna i daje więcej prądu.
Ale, żeby pisać sporo więcej to się nie zgodzę.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: picek » 2017-12-14, 09:26

to nie jest sprawa tylko twojego zapłonu - u innych producentów jest to samo.
ale mało kto zwraca na to uwagę, bo albo zakłada przy remoncie silnika albo na tyle mało jeździ że nie może tego ocenić. Jak się jeździ w kilku to wtedy można sprawdzić jak komu spala po trasie 200km. u nas wychodzi od 3.8 do 5.5 na cdi. z tym że motocykl który na platynkach spalał 3.8 teraz spala 4.8-5. Dlatego pisałem że jeszcze nie wiem od czego to zależy. ale mam swoje podejrzenia i nie są związane z twoim wykonaniem cdi ale ze zmianą charakterystyki procesu spalania. Jak ustale co i jak to napewno cię poinformuje.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: wujcio » 2017-12-14, 09:47

Niestety tak samo muszę przyznać że Royal był dobry na początku jego kariery kiedy nie było żadnej dobrej alternatywy do zwykłego zapłonu. To rozwiązanie było praktycznie cały czas prototypowe.

U mnie spokojnie sprawował się bez awaryjnie ale do czasu kiedy albo wirnik się rozklekotał i trzeba było go sklejać :) albo kilkukrotnie spaliły się cewki od CDI.

Niestety ale ten cały mechanizm w royalu pracuje w oleju więc w WSK jest mu za gorąco dodatkowo nie ma patentu na to ile zwojów i jaki opór powinien być na cewce CDI którą robiliśmy wszystko było cały czas prototypem.
Sam zestaw z Indii kosztuje też swoje więc trochę się to nie kalkuluje jak od chińczyka zestaw cewek można kupić za parę złotych aby tylko wymienić cewki bo np resztę adapterów i magneto mamy już dopracowane.

Jeśli chodzi o zwiększone spalanie to może być kilka czynników, inne parametry wagowe samego magneta niż oryginalnego wirnika/magneta mamy też w CDI mamy inne pole magnetyczne i moc samych magnesów niż w oryginale.

Nie ma nawet możliwości sprawdzenia jaki daje opór na wał przy obrotach taki zestaw przy obciążeniu lub bez.

Spalanie musiało by być sprawdzone tak jak pisze Picek na odcinku 200 km przy tych samych warunkach i tej samej maszynie bo jak maszyny są świeżo po remoncie to zanim się ustabilizuje spalanie po dotarciu mija trochę czasu.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: Savier » 2017-12-15, 16:34

Dziwne w sumie, że w czwórkach tylko tak się dzieje :). W trójkach na CDI mi paliły zawsze lekko powyżej 3l.

Awatar użytkownika
grzechu212
Posty: 404
Rejestracja: 2013-07-03, 10:45
Moje maszyny: WSK KOBUZ 175
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: grzechu212 » 2017-12-21, 20:12

Mam kilka pytań do użytkowników tego indyjskiego wynalazku :-) . Miał ktoś przypadek spalonych cewek świetlnych po przelutowaniu ich według schematu ? i czy koniecznie jest je powtórne przewijanie tak jak robił to między innymi audio? i zbadał ktoś czy ładowanie przy 6 cewkach ładowania (standardowo 5 + cewka cdi) daje lepsze parametry??? u mnie jednak brakuje prądu przy 50-55w i przechodzę nieśmiało :D na ten wirnik bo nie chcę chińskiego koła i tych komponentów. W sezonie w dzień śmigałem na mocnej 10w halogenowej żarówce pozycyjnej, ale wiadomo w nocy po włączeniu światła mijania 50w po 30km traciło na jakości i ewidentnie standardowy wirnik nie dawał radę na tym schemacie 5+1.
Destroyers of the system

Awatar użytkownika
lisek13
Posty: 90
Rejestracja: 2010-08-06, 22:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 `77
WSK M21W2 Kobuz `77,
Lokalizacja: Na Jurze (SZA)
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: lisek13 » 2017-12-21, 23:34

Ja jestem w fazie testów układu - 6 cewek ładujących + wirnik royal. Na razie zapłon wymaga poprawy, ale całość wygląda obiecująco.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: AudioBas » 2018-01-01, 20:31

grzechu212 wyślij mi adres mam leżący cały przewinięty zapłon na którym objechałem kawał Europy swego czasu :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Tomaszkobuz
Posty: 1
Rejestracja: 2019-06-12, 07:49
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 175 kobuz, wsk 125
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: Tomaszkobuz » 2019-06-17, 22:11

Witam jestem świerzy na forum, czytam dokładnie całe forum związane z wirnikiem royal i przerobionym statorem od wsk 175.zdecydowałem się na zakup tego wirnika, i przelutowaniem cewek na statorze, efekt piorunujący. Ale do rzeczy mam za duże ładowanie, przeładowuje akumulator, na wolnych 13v na wysokich ponad 15 v, regulator od atv 150 4- pinowy, czy mostek diodowy od wsk unitra zda egzamin. Albo jaki regel zastosować.

Awatar użytkownika
grzechu212
Posty: 404
Rejestracja: 2013-07-03, 10:45
Moje maszyny: WSK KOBUZ 175
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: grzechu212 » 2019-06-23, 12:26

Widocznie regulator nie zdaje egzaminu,max napięcie nie powinno przekraczać 14.4V. U mnie taki regulator działa jak książka pisze https://allegro.pl/oferta/regulator-nap ... 5576210259
Destroyers of the system

Awatar użytkownika
Shoei
Posty: 195
Rejestracja: 2007-06-06, 03:19
GG: 1233445
Moje maszyny: www.wsk-perkoz.blogspot.com
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: Shoei » 2019-07-03, 09:34

Mostek diodowy tylko wyprostuje napięcie, nie ma tam żadnej regulacji jego wielkości. Potrzebny jest prostownik z regulatorem.
http://wsk-perkoz.blogspot.com Kupie motocykl oraz części do WSK Perkoz

Kacperek_77u
Posty: 11
Rejestracja: 2023-08-24, 01:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2, i M06B1
ROMET KOMAR SPORT 2361, i 2350
Kontaktowanie:

Re: Alternator z motocykla Royal Enfield w WSK 175

Post autor: Kacperek_77u » 2024-02-28, 23:35

Mam pytanie-ma ktoś może zachowany gdzieś u siebie ten manual do enfielda? Aktualnie niestety nie da się już go pobrać na stronie producenta

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości