WSK M06B3 Kraska 125

Opis poszczególnych elementów i części zastosowanych w danym modelu/wersji
Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 411
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: WSK M06B3 Kraska 125

Post autor: jakemdural » 2019-02-08, 16:12

a przepraszam w jaki sposób?

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK M06B3 Kraska 125

Post autor: czankete » 2019-02-08, 17:12

WojtekW pisze:
2019-02-08, 14:41
Znam temat bo mam ramę od WSK M06 Bąk, kupioną w GS-ie nie ma problemu z zarejestrowaniem na tej ramie "nowego" motocykla.
...ale chyba na żółtą tablicę :P

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: WSK M06B3 Kraska 125

Post autor: WojtekW » 2019-02-08, 17:36

Pytałem się w wydziale komunikacji, dostałem odpowiedź że jeśli na resztę zespołów głównych czyli koła, silnik, bak ,zawieszenie, i lampę będę mieć też dokumenty zakupu, to nie będzie problemu z rejestracją i nie na żółte tablice, bo na żółte to niema w ogóle problemu z rejestracją, bo trzeba mieć tylko ekspertyzę od rzeczoznawcy i parę oświadczeń że zabytek, tu wystarczy też mieć oświadczenie, że to ważne dla naszej rodzimej myśli technicznej, np. z Muzeum techniki i nie powinno być z tym problemu. Niestety przez ostatnie lata zmieniły się przepisy dotyczące dwusuwów, ale restrykcje zaczynają się od pojemności większej niż 250 cc, WSK -ki ten przepis nie dotyczy. Gorszym problemem jest to że homologacje WSK- ki są, już nieaktualne. Wypowiem się jeszcze w tej sprawie, że jak mi opisywali koledzy ich problemy z urzędnikami w innych wydziałach komunikacji, to opowiem Wam jak przywracałem rejestracje mojej WSK-ki którą wyrejestrowałem ( skreśliłem z rejestru w 1991 roku) , bez problemu, bez dokumentów i żadnego dawnego papierku udało mi się przywrócić ten motor w 2004 roku do rejestracji, napisałem tylko podanie i oświadczenie że motocykl jest moją własnością i nigdy go nikomu nie sprzedałem, czyli można .

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK M06B3 Kraska 125

Post autor: czankete » 2019-02-08, 17:54

WojtekW pisze:
2019-02-08, 17:36
Pytałem się w wydziale komunikacji, dostałem odpowiedź że jeśli na resztę zespołów głównych czyli koła, silnik, bak ,zawieszenie, i lampę będę mieć też dokumenty zakupu, to nie będzie problemu z rejestracją i nie na żółte tablice, bo na żółte to niema w ogóle problemu z rejestracją, bo trzeba mieć tylko ekspertyzę od rzeczoznawcy i parę oświadczeń że zabytek, tu wystarczy też mieć oświadczenie, że to ważne dla naszej rodzimej myśli technicznej, np. z Muzeum techniki i nie powinno być z tym problemu. Niestety przez ostatnie lata zmieniły się przepisy dotyczące dwusuwów, ale restrykcje zaczynają się od pojemności większej niż 250 cc, WSK -ki ten przepis nie dotyczy. Gorszym problemem jest to że homologacje WSK- ki są, już nieaktualne. Wypowiem się jeszcze w tej sprawie, że jak mi opisywali koledzy ich problemy z urzędnikami w innych wydziałach komunikacji, to opowiem Wam jak przywracałem rejestracje mojej WSK-ki którą wyrejestrowałem ( skreśliłem z rejestru w 1991 roku) , bez problemu, bez dokumentów i żadnego dawnego papierku udało mi się przywrócić ten motor w 2004 roku do rejestracji, napisałem tylko podanie i oświadczenie że motocykl jest moją własnością i nigdy go nikomu nie sprzedałem, czyli można .
...ok, tylko pytałeś czy już tak zarejestrowałeś motocykl, który został zakupiony dzisiąt lat temu i nigdy nie został poddany procedurze rejestracji? Bo z tego co napisałeś to wnioskuję, że ewidentnie mylisz to z kwestią przywrócenia do ruchu pojazdu, który został wyrejestrowany ;-)

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: WSK M06B3 Kraska 125

Post autor: WojtekW » 2019-02-08, 18:13

Będę chciał zarejestrować motocykl który składam, na remie od Bąka mam ramę nigdy nie rejestrowaną w ewidencji, więc wypytywałem się czy będzie można to zrobić no i zobaczymy czy się da ( ale kolega tak rejestrował motorower Stella, na kupioną w sklepie ramę dwa lata temu i ma zarejestrowaną) to może i mi się uda, nie twierdzę niestety że się dało bo i z WSK-ą, jeszcze nie próbowałem , ale jak już pisałem u mnie jakoś nie żąda się szczepień na żółtą febrę i innych jakiś zaświadczeń, do tej pory co prawda tylko przywracałem dwa motocykle do rejestracji, urzędniczka nie robiła fochy i nie żądała sądowych papierów ,szczepień i tym podobnych bzdetów, itp, no niedługo się okaże bo gromadzę wszystko do rejestracji Baką to zobaczymy jak będzie jeśli nie to ogarnę to inaczej, czasem prościej daje radę niż z wszystkimi zaświadczeniami. Uda się to fajnie nie uda to powielę numer ramy i potraktuję Bąka jako nowe ubranko zarejestrowanego motocykla. :evil:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości