Pilnie potrzebuje pomocy!!!! :) problem z postojowka

Odpowiedz
siwer
Posty: 94
Rejestracja: 2010-11-19, 20:23
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175 dudek
wsk m150
wsk lelek
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Pilnie potrzebuje pomocy!!!! :) problem z postojowka

Post autor: siwer » 2020-04-22, 15:40

Podpowie ktoś co może być przyczyną słabego świecenia żarówki 12v z tyłu na postojowce? 6 v wogole nie świeci. Postojowka z przodu na 1 pozycji jakoś świeci a na 2 pozycji jeszcze lepiej. Na 2 poz z tyłu nie świeci wogole. Stop OK

Awatar użytkownika
Jogurt
Posty: 326
Rejestracja: 2015-01-13, 13:07
GG: 0
Moje maszyny: Tylko polskie.
Kontaktowanie:

Re: Pilnie potrzebuje pomocy!!!! :) problem z postojowka

Post autor: Jogurt » 2020-04-22, 19:14

Wez kabel prosto z aku i zobacz jak wtedy swieci, albo na krótko z lampy przedniej. Jak bedzie ok to najprawdopodobniej przyczyną bedzie uszkodzony kabel w instalacji.

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Pilnie potrzebuje pomocy!!!! :) problem z postojowka

Post autor: halcik » 2020-04-22, 20:55

Jeśli intensywność oświetlenia zmienia się dla dwóch różnych położenia stacyjki to można ją chwilowo ominąć. Ale kabel puścić z właściwego złącza stacyjki bezpośrednio. Jeśli efekt będzie mało zadowalający, to wtedy z pominięciem tego przewodu, czyli wprost z aku. Jeśli problem występuje nadal podłącz bezpośrednio masę żarówki pod minus aku, ale kabel plusowy niech będzie oryginalny.
Zastanawia mnie też dlaczego zmienia ci się intensywność świecenia na dwóch położeniach stacyjki. Może to świadczyć o nadpalonych stykach lub słabym aku. Jak wykluczyć stacyjkę masz powyżej.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość