pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Odpowiedz
panlutmistrz
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-14, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK125
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: panlutmistrz » 2011-12-17, 00:02

Witam, jestem nowy. W tym tygodniu zakupiłem WSK-ę "dwuramówkę" z 71 roku na chodzie i z papierami (marzenie z młodości) Mam ochotę ją zrobić na błysk ale nie mam żadnego doświadczenia:jak się do tego zabrać,na co uważać i od czego zacząć?Dodam,że mam możliwość ją polakierować i pochromować.Czy od tego zacząć?A co z silnikiem?Jak chodzi to nie ruszać?Ma wyciek przy kopniaku.Czy można to uszczelnić bez rozbierana (kompletnego) silnika.Liczę na dobre rady fachowców. Z góry dziękuje.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: Savier » 2011-12-17, 00:16

Odrestaurowanie bez większej wiedzy jak na razie nie ma sensu. Poczytaj tematu o innych wueskach, popatrz z jakimi problemami borykali się użytkownicy. Masz jakieś pojęcie o mechanice? W każdym bądź razie pościągaj z naszej strony instrukcje obsługi, książki napraw i takie tam. Poza tym załóż temat o swojej maszynie tutaj: viewforum.php?f=70. Będziemy podpowiadać na bieżąco.
Jeżeli leci z kopniaka, to trzeba wymienić oring. Nie trzeba rozbierać motocykla, wystarczy położyć go na prawej stronie, odkręcić śruby, założyć oring, skręcić. W teorii. :)

Generalnie nic nie zaczynaj teraz robić. Życie nauczyło, że bez pewnej wiedzy lepiej niczego nie robić, bo będzie się tego w przyszłości żałować. Co się tyczy nie tylko wuesek. wiecie, z chu*em nie ma żartów

Służę pomocą jakby coś. Fajnie, że zainteresowałeś się wueskami. ;-)

panlutmistrz
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-14, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK125
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: panlutmistrz » 2011-12-17, 01:08

Wstyd się przyznać,jestem mechanikiem samochodowym ale nie siedzę w tym od 30 lat i widzę ,że są tu ode mnie mądrzejsi , chcę skorzystać z Ich rad.Dużo chcę robić sam -taka zabawa!

panlutmistrz
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-14, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK125
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: panlutmistrz » 2011-12-17, 01:19

Kiedyś miałem Warszawkę , starą Fiestę,zrobiłem je własnymi ręcami ale później się zestarzałem i już tylko jeździłem do mechaników.Czas sobie przypomnieć z Waszą i WSK-i pomocą jak pachnie olej...

Awatar użytkownika
konter
Posty: 154
Rejestracja: 2009-06-19, 03:07
GG: 1155228
Moje maszyny: B1 '69
B3 '77
Lokalizacja: Węgrów, Piastów
Kontaktowanie:

Re: pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: konter » 2011-12-30, 23:47

Aj Borewicz :) Daj koledze szansę :) Chłopaki za chwilę to przeniosą pewnie do odpowiedniego działu. Panie kolego Panlutmistrz - na pewno nie zaczynaj w pośpiechu. Tak jak radzi Savier - poczytaj, przejrzyj książki serwisowe ze strony, instrukcje obsługi itp. Jeśli chcesz ja sam będę w Ząbkach niedługo, mogę podjechać do Ciebie i podpowiedzieć co i jak. Sam robiłem od podstaw, zaczynając bez żadnej wiedzy. I załóż temat o swojej wsk w dziale "przestaw siebie i swoje maszyny". Z praktycznych powodów - chłopaki na bierząco będą mogli podpowiadać co z czym się je, jak się do czegoś zabrać. Ja trzymam kciuki :) Ale dodam też, że warto w przyszłości umieszczać temat w odpowiednim dziale - pozwoli to na szybszą interwencję kolegów. Ja sam trafiłem na twój temat przez przypadek :)
moja M06B1 obecnie i przed remontem

panlutmistrz
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-14, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK125
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: pomoc w odresteurowaniu WSK-i

Post autor: panlutmistrz » 2012-03-15, 23:29

Dzięki kolegom za wyrozumiałość.W necie ogarniam się jeszcze gorzej jak w temacie motocykli.Dostałem "Motocykle WSK" p.Załskiego- jest dużo informacji i rys.tech.ale nie mam planu od czego zacząć na wiosnę.Myślę , że zrobię lakier , chromy i instalację a resztę będę robił sukcesywnie żeby się nie pogubić.Co Wy na to?Kolegę Konetra zapraszam do Ząbek,kontakt przez panlutmistrz@op.pl Savier tobie też dzięki.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości