Muzyka

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Berek
Posty: 140
Rejestracja: 2007-01-03, 00:49
GG: 0
Lokalizacja: Łódź/Letterkenny
Kontaktowanie:

Muzyka

Post autor: Berek » 2007-01-13, 02:49

Spytam sie o to co obok motocykli WSK jest moja ogromna pasją.o muzykę.Kiedyś gdy byłem młodszy "robiłem badania" a propo muzyki i ludzi.Chciałem dojść do perfekcji."Powiedz mi czego słuchasz a powiem Ci kim jesteś :) "Oczywiście tak do końca się nie da.ale ... :)

Jesli chodzi o mnie.Zawsze w domu była gitara.Ojciec grał.Ja wziąłem sie za nią w 8 klasie podstawówy.potem grałem na basie potem znów na gitarce.Następnie wszystko rzuciłem.Tak bywa niestety.

Jeśli chodzi o to czego słucham.Bardzo ciężko określić.Wybieram wszystko to co mi się podoba z pewnymi warunkami.To musi przedstawiać sobą coś.Gatunków muzycznych jest od groma.Jak to kiedyś ktoś stwierdził wymyślili je nudzący się krytycy muzyczni.
Uwielbiam gitarę i skrzypce.pożądne mięsiste bębny.to wskazywało by na gotyk.i owszem tego bardzo lubuię słuchać.Tristania,Theatre of tragedy,Dismal.
Mrok,surowość,strach- i tu się włącza surowy black metal.Burzum,Darkthrone.
Klimat,zastanowienie żal i ból- Pink Floyd,Gothica.
wirtuozeria,sztuka-Emperor,Death.Dream theatre i inne progresy
Marzenia - Marillion i znów pink Floyd,muzyka irlandzka.
Energia,kop-death metal,prostacki punk.
kumpelstwo,przyjaźn-blues wszelkiego rodzaju.taki normalny klasyczny.żaden teksański bo takowych nie lubię.
Zabawa,chulanki,ogniska-szanty,heavy,power metal
Jak radio,nie przeszkadzahjące ale nie mające za bardzo przesłania - zwykły rock.

czasem troszeczkę jazz'u ale bezwarunkowo bez trąbek.drażnią mnie wysokie dźwięki.
jest też trochę elektroniki.

o muzyce mogę dyskutować godzinami.napiszcie coś od siebie.

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 106
Rejestracja: 2007-01-02, 21:45
Moje maszyny: Nie ma
Kontaktowanie:

Post autor: Dawid » 2007-01-13, 10:42

ja wole sam coś grać niż słuchać :-) w końcu się 6 lat szkoły muzycznej ma na cos przydać ;-) pianino w domu jest, akordeon jest jeszcze wueski brakuje :roll: a jeśli chodzi o słuchanie to wszystko po trochu. Jak wpadnie mi w łapy jakaś płyta/kaseta to szukam cos fajnego na niej i jak mi sie spodoba to słucham często ( i głośno :mrgreen: ) a jak stwierdzę że nietrudne do zagrania to próbuję grać ze słuchu.

Awatar użytkownika
hades10
Posty: 145
Rejestracja: 2007-01-03, 17:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '77
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hades10 » 2007-01-13, 10:43

mogę słuchać praktycznie wszystko, poza rapem, hip-hopem, czyli recytowanymi tekstami do 3 taktów muzyki, oraz niektórych polskich wykonawców, którzy powielają myśli w piosenkach, które zostały wcześniej wypowiedziane (m.in. Brodka, każda jej piosnka jest o miłości, ileż to można), ale ktoś to słucha, to mi nie przeszkadza.
"jeżeli ktoś twierdzi, że mnie słuchał uważnie i zrozumiał, to albo mnie nie uważnie słuchał, albo mnie nie zrozumiał"
Alan Greenspan
__________________
widze, że staję się coraz sławniejszy:D

ira initium insaniae est

Sławek

Post autor: Sławek » 2007-01-13, 12:41

Ja też nie lubię hip-hopu ani rapu a najbardziej drażnią mnie zespoły które ciągle śpiewają o miłości. Ja wole szybką muzykę techno i poptechno(połączenie techno z muzyką popularną). Z polskich wykonawców nie słucham nikogo. Ja jak słucham muzyki to wzmacniacz na max-a tak aby szyby z framug wylatywały(moi rodzice mieli bar/dyskoteka i mam w pokoju dwa głośniki po 150w) ale niestety muzyki nie słucham w pokoju(papugi) ale mam plan przeniesienia głośników do garażu i tam będę mógł słuchać ile chce i jak chce a przy okazji będę robił motor :mrgreen:

PrzemekB

Post autor: PrzemekB » 2007-01-13, 14:35

Berek jeśli połączenie mocniejszej muzyki i skrzypiec to co powiesz o kapeli Ankh?
Jeśli o mnie chodzi to wychowałem się na muzyce Grunge. Oczywiście potem zainteresowania rozlazły się po różnych gatunkach muzyki ale bardzo wybiurczo.
Kocham stary dobry Rock (Depp Purple itp.) Raczej nie trawię HIP-HOP, Rap (w ogóle tego nie odróżniam) I całej tej nowej fali chłopaczków wyglądających jak diabły a grających popowe gówno dobre do kotleta na weselu. Bardzo podchodzi mi muzyka etniczna ale też tej etniki musi być z umiarem (Pejzaż) Jeśli mowa Jazzie to też lajtowy (acoustick alchemy)
Uwielbiam Rage Against The Maschine (przed odejściem Zack'a) choviaż Audio slave nawet nawet. Z chłopakami nagraliśmy sobie nawet demówkę. To był wypas profesjonalne studio operastor dźwięku o ja pierdziu to były czasy. Koncerty, wywiady, wizyty w zakładach pracy :)

Awatar użytkownika
Firewall
Posty: 225
Rejestracja: 2007-01-02, 18:38
GG: 0
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: Firewall » 2007-01-13, 19:39

A ja wręcz przeciwnie do Was :-P Najwięcej słycham house'u, techno i hip-hop'u. Generalnie to posłucham każdej muzyki, nie jestem uprzedzony do jakiegoś gatunku, aczkolwiek słuchanie pewnych rodzajów muzyki nie sprawia mi przyjemności ;-) Oczywiście jak jest jakaś dobra nuta to musi być very loud :mrgreen: - naszczęście mam wyrozumiałych sąsiadów :-P

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: ŻbiKu » 2007-01-13, 21:07

a ja wręcz przepadam za RAPem ale prawdziwym, z ulicy, nie komerchą a tymbardzij hip hopolem tzn. Mezo, Liber i ci inni który pomylili dziedziny bo ośmieszają tylko polską scene hip hopową, która gdyby nie kilku wykonawców legalnych i nielegalnych zeszłaby całkowicie na psy.

Z polskiego to przepadam za klasyką: kaliber 44, paktofonika, wzgórze ya-pa 3, kasta, Nagły Atak Spawacza, peja itd.
ze współczesnego: hemp gru, firma, OSTR, WWO, Nagły Atak Spawacza, trochę Peji, Fenomen, DonGuralesko itd.

z zagranicznego: 2pac (niech spoczywa w pokoju [*]), DMX, Snoop Dog, Cypress Hill, Method Man i Redman (może ktoś oglądał How High?)

Słucham jeszcze techno: trance, house, psychodelic itd.

Rap i techno-tego słucham najwięcej ale to nie znaczy, że nie słucham innych rodzajów muzyki -ale to już zależy czy mi się podoba. Słucham także czasami Roxette i Aerosmith ;-) Nie mam żadnych uprzedzeń muzycznych ale nie przepadam za hard metalem bo dla mnie to już żyganie w mikrofon :-P Ale z takich bardziej lajtowych to lubię Limp Bizkit, Blink i Link Park itd.

Można powiedzieć, że słucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho. Kompa mam zawalonego najróżniejszą muzą do tego podłączony wzmacniacz Unitry kolumny i sąsiedzi pamiętają, że żyje ;-)

Awatar użytkownika
Sobi
Posty: 87
Rejestracja: 2007-01-03, 15:07
GG: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Sobi » 2007-01-13, 22:17

Jeżeli chodzi o muzykę to lubię rocka, hard rocka, blusa. Słucham również Oi! i trochę Rac.
Mam również brata ciotecznego muzyka (gra na perkusji) Jeżeli ktoś chce posłuchać to bardzo proszę: http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=16300

Nie trawie zaś muzyki masowej typu techno dnb i inne takie jak dla mnie bzdety.
Renowacja B3 – wskrzesić legendę

Awatar użytkownika
marianek_spox
Posty: 218
Rejestracja: 2007-01-04, 02:10
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11W
WSK M06B3
WSK M06-Z2
Jawa 353
WFM M06
Komar
Lokalizacja: Myszków/Kraków-DS14kapitol
Kontaktowanie:

Post autor: marianek_spox » 2007-01-13, 23:43

Nie ma większego ponad Kazika Staszewskiego :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Marian

Ekipa Południe

Awatar użytkownika
marwsk
Posty: 169
Rejestracja: 2007-01-02, 23:22
GG: 7969515
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: marwsk » 2007-01-13, 23:50

Ja przeszedłem przez rozne typy muzyki, poczynajac od polskiej klasyki z lat 80tych, poprzez np the Queen, the Beatles, poprzez np blues brothers, czy nawet gipsy king.

Ostatni czasy tyklo muzyka z vinyla, glownie klasyka rocka tj Pink Floyd lub wynalazki, np norah jones...
''Wielki Motórze. Swoja Przenajświetszą Benzynę zamień w wino ... aby pragnienie nasze ugasić''

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Stary » 2007-01-13, 23:58

Duuuuuuuuuużo starej muzy!
Led Zeppelin, Pink Floyd, Rainbow, Free, Uriah Heep, Deep Purple, Jimi Hendrix, Aerosmith, Queen, Black Sabbath, Wishbone Ash itd. :)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Post autor: Marcin » 2007-01-14, 18:33

ja natomiast słucham rock, blues-rock, goth rock itp. pierwszym i najlepszym zespołem był i jest dla mnie Dżem, z polskich wykonawców słucham także TSA, Lech Janerka, Perfect, Lombard, Cree, Republika, Oddział zamknięty, Closterkeller, Artrosis od niedawna KSU..., z zagranicznych Saxon, Judas Priest, Pink Floyd, Nirvana, Jimi Hendrix, ogólnie lata 70-80 :-P
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 23:15 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

marjan.m
Posty: 25
Rejestracja: 2007-01-04, 20:41
GG: 0
Moje maszyny: Ostatnia WSK M06B3 1975
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: marjan.m » 2007-01-15, 14:55

A ja to dryfuję cały czas. Jestem za mocnym uderzeniem, dark wave i technopopem i wszelkimi innościami. Ostatnio jestem na etapie Funker Vogt, Panzer, and one, krupps, front 242 (- od kiedy usłyszałem), nitzer ebb, front line assembly.
M06B3 1975 w oryginale

Xabingo

Post autor: Xabingo » 2007-01-16, 11:56

Ja słucham nie to co modne, tylko to co mi się podoba i co kocham. Czyli słucham Hip-hop'u i rapu, w szczególności murzyńskiego, bo polski to trochę mi przypomina disco-polo, no ale cóż zrobić. Moim ulubieni wykonawcy: Raptile, MTX, Cypress Hill, The Game, Eminem, Daddy Yankee, z polskich: Sweet Noise, DKA, Peja no i chyba tyle.
Ostatni spodobała mi się polska muza: Trzeci Wymiar feat.Wall-e, Gural, Esse "Wuuuf"
Jak na Polaków to dali czadu, naprawdę warto zobaczyć teledysk i posłuchać.

Awatar użytkownika
kozaczek22
Posty: 17
Rejestracja: 2007-01-02, 23:02
GG: 0
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Post autor: kozaczek22 » 2007-01-16, 21:11

No to teraz ja sobie powymieniam: Marillion (ale z Fishem), Led Zeppelin, King Crimson, Jethro Tull, Black Sabbath, Nirvana, Guns n' Roses, Red Hot Chili Peppers, Dream Theatre, Peter Gabriel, ale też Bjork. Kiedyś bardzo a teraz mniej U2 i Depeche Mode. Ostatnio ktoś mi podsunął Type o Negative i wciągnęło mnie też. Ale słucham też Boba Marleya i 2 Pac'a czasem. Jeśli chodzi o polskie kapele, to nieśmiertelny Dżem, TSA, a potem Kazik (podziwiam faceta), Closterkeller, Republika. Posłucham też chętnie Grabarza. No i jeszcze Riverside, Satellite. Także jazzu polskiego i obcego. Byłam niedawno na koncercie Michała Urbaniaka w Gdyni. Miło patrzeć jak ci ludzie porozumiewają się na scenie. Nie ma tego chyba w innym gatunku muzyki.
Jest tego cały ogrom i na pewno wszystkiego nie dam rady wymienić. I powiem Wam - może to zabrzmi patetycznie - ale nie wyobrażm sobie życia bez muzyki.
Kiedyś się zastanawiałam, czy jeśli miałabym wybierać, czy mam stracić wzrok, czy słuch, to wybór był prosty i szybki-wzrok.
A to czego kto słucha, to jego broszka. Człowieka ocenia się po jego czynach.
Niby oglądasz się za młodymi, ale jeśli tęsknisz, to do dojrzałych... chodzi oczywiście o pojazdy :-)

Łukasz89
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-14, 18:46
GG: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Łukasz89 » 2007-01-16, 22:15

a ja tam preferuje techno, D'N'B i HH :):):)
z przepisów drogowych robie sobie jaja i ciągle powtarzam, że każdy pies to faja :)

Awatar użytkownika
kozaczek22
Posty: 17
Rejestracja: 2007-01-02, 23:02
GG: 0
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Post autor: kozaczek22 » 2007-01-16, 23:31

dorzucę jeszcze Metallicę i Dave Matchius Band i The Doors. A i UFO lubię dla relaksu :-)
Listy nie sposób zakończyć, więc dam już spokój.
Niby oglądasz się za młodymi, ale jeśli tęsknisz, to do dojrzałych... chodzi oczywiście o pojazdy :-)

pokolol

Post autor: pokolol » 2007-01-20, 20:13

Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju muzykę, przy której można potańczyć, zaśpiewać, zanucić... wszystko zależy od tego czy da się przeżyć słuchając czy też nie...uwielbiam stare piosenki-bo mogę je pośpiewać, uwielbiam techno, trance-gdy mogę przy tym potańczyć, hip-hop,rap,<black soul>r'n'b- kiedy mam doła lub ochotę na wspomnienia.Nie będe wypisywać tytułów i wykonawców , rzadko skupiam się nad tym kto śpiewa ważne jest dla mnie jak śpiewa....jestem zakochana w wielu piosenkach dla niektórych gdybym napisała byłoby to śmieszne bo każdy lubi inną muzykę tak więc nie wypiszę bo wiem że opinie mogą być różne:) hehe a przecież każdy ma prawo słuchać tego co lubi :) tak więc pozostanę tajemnicza...:D i nie ukrywam że z każdego rodzaju muzyki mam jakąś swoją ulubioną piosenkę przynajmnej jedną: 8-) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Berek
Posty: 140
Rejestracja: 2007-01-03, 00:49
GG: 0
Lokalizacja: Łódź/Letterkenny
Kontaktowanie:

Post autor: Berek » 2007-01-20, 23:08

Tak więc moi drodzy sie rozpisaliście i bardzo dobrze.Cieszy fakt że są ludzie słuchający tego samego co ja,cieszy fakt że są ludzie którzy cokolwiek słuchają.Co do rapu i hip hopu nie bede sie wypowiadał.Lubię tylko pierwszą kalibra i to wsio.reszty nie potrafię.
Przemek pisząc ten temat Słuchałem ich pierwszej świetnej płytki:)

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Post autor: 1angel » 2007-01-21, 00:43

ja słucham ogólnie tego co wpada w ucho a pozatym Techno Trance House i najlepiej te utwory niekomercyjne (nienawidze c-boola kalwi remi itp pedałów ale to moje zdanie )
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości