WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jurer
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-30, 03:04
GG: 0
Moje maszyny: 2 x wsk 175
Kontaktowanie:

WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: jurer » 2008-04-01, 19:42

Witam, do niedawna tylko tu zaglądałem, teraz piszę w tym dziale smile.gif otóż wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem motocykla jakim jest WSK 175 Rocznik 1983. Motor z papierami, wszystkie numery zgadzają się z ramą i nr silnika. Otóż jak to bywa uratowałem sprzęt od wiejskiego tuningu. Zresztą co widać już ktoś coś pokombinował.
Oto fotki:
http://www.bikepics.com/members/jurer/83wsk175/
Chodzi mi o przywrócenie jej do prawie pełnego stanu oryginału. Dodam że kupiłem ją od pierwszego właściciela, a motorem zajmował się wnuczek który ją "stjuningował" Według wnuka to przerobił on tylko lagi, (mam oryginał), i lampa tzn ten przedni stelaż dorzucił także przedni błotnik i opony które były od nowości. Niby wkład jest od oryginału a obudowa od ciągnika.. co by chyba się zgadzało bo od dołu obudowy jest dziura na kable.
Sedno: W gąszczu różnych wsk i "tjuningowców", poszukuję zdjęcia które pokaże w miarę oryginalny stan. Przydały by się szczegółowe zdjęcia. Jeśli ktoś takowe posiada proszę o pomoc.
Proszę pisać na forum lub na PW lub na jurer@op.pl
Jak wrażenia i sugestie?
Jeśli chodzi o 125 to wiem jak powinny wyglądać ale 175 to raczej rzadziej się spotyka smile.gif
http://www.allegro.pl/item336891663_now ... k_125.html
Co myślicie o tej lampie? O co chodzi z tą zasówką? Nigdzie raczej się z tym nie spotkałem..
Motor jeżdżący i palący, już dziś przestawił mi się zapłon i WSK jedzie do tyłu. D.gif
Za to kocham te motory smile.gif

Czy to normalne w WSK'ach że jak jest wbity 1 bieg to dźwignia lata.. tzn nie jest sztywna jak w dzisiejszych motocyklach. W motorynkach tak nie było.
Tłumik trzyma się na opasce zaciskowej, bo ktoś urwał to ucho od ramy.. prosiłbym o szczegółowe zdjęcie tego... Jak był podświetlany licznik w wsk? Bo ktoś tam wstawił czerwoną diodę...

A może to jest KOBUZ? Jak powinna wyglądać z tyłu lampa bo jak widać kable idą po błotniku..

Według wnuka który opiekował się motorem dziadka to zmieniona została tylko przednia konsola, i obudowa lampy od traktora zamiast zwykłej.. a i siedzenie..
Więc jak to jest?
Widziałem WSK Żbika ale ona znowóż ma inne amorki z tyłu.. ahhh i gdzie tu oryginalność :P ?
Nie ma Boga jest Motór!

Awatar użytkownika
Technik
Posty: 50
Rejestracja: 2007-11-28, 23:04
Moje maszyny: Romet Ogar 205, WSK M06B3 73'
Lokalizacja: Chełmek
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: Technik » 2008-04-01, 20:39

Szczerze mówiąc jak na te "tjuningi" to i tak w miare schludnie to wygląda.

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: soltys_16 » 2008-04-01, 23:14

Witamy na forum :) Przedstaw sie w odpowiednim dziale.
Ja bym sie wzorował na Wuesce np. Żbika bo lata produkcji sie zgadzają.
Masz bak ze wcześniejszych modeli, przednia zawiecha bez oryginalnych metalowych osłon, włożone alu półki i ogólnie na sporta robiona chyba :D Oczywiście lampa z przodu. Silnik 060 czyli też sie zgadzają lata produkcji. Błotniki powinny być już chyba kwadratowe ok. 83 roku zmienili właśnie na kwadratowe. Reszta wygląda ok. Ładny sprzęt, powodzenia w dążeniu do oryginalności. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jurer
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-30, 03:04
GG: 0
Moje maszyny: 2 x wsk 175
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: jurer » 2008-04-01, 23:35

silnik o ile się nie myle to 059.. wszystko w czwartek Panowie :)
Widziałem też wersje z tym bakiem.. nie wiem już sam..
No WSK Żbika jest ładna, a co powiecie na różne amortyzatory z tyłu?
Nie ma Boga jest Motór!

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: ŻbiKu » 2008-04-01, 23:57

To nie jest Kobuz, ponieważ:

1. Ma garbaty bak - powinien być z wytłoczeniami.
2. Nie ma kierunkowskazów.
3. Klamka od hamulca przedniego nie ma specjalnego nadlewu na przełącznik od kierunkowskazów.
3. Siedzenie nie ma ozdobnej listewki zasłaniającej nity

Nie wspomnę o zawieszeniu bodajże z Dudka/Bąka, ale z tego powodu akurat bym się tylko cieszył 8-)

Jeśli chcesz z powrotem przywrócić motocykl do zwykłej WSKi M21W2, wystarczy, że zmienisz zawieszenie na zwykłe :razz: wraz z lampą na zwykłą plastikową z wbudowanym licznikiem i stacyjką.. Poza tym nakleić gumy na bak i logo WSK. Poszycie siedzenia również nie przypomina oryginału. Podsumowując powinno wszystko być jak u mnie, prócz kierunkowskazów, baku i listewki na siedzeniu, amorki masz ok.

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: wueskajarka » 2008-04-02, 06:43

No jo tylko dodam że tylny błotnik z uchwytem lampy jest płytki jak od GILa, BĄKa czy KOSa a przedni pełny jak od zwykłej wiesi. Kolega wyżej pisał, że warto by to ujednolicić i dać kwadratowe. W dodatku tylne koło jest od starszych WSK 175 gdyż ma plastikową osłonę za zębatkę - wystarczy ją zdemontować i będzie OK. A przód jest w porządku, trzeba tylko zmienić półki na metalowe, wyrzucić te gumy i dać oryg. osłony amorów metalowe z uchwytami lampy (pólki i uchwyty lampy masz ok KOSa).
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Jarek_kam
Posty: 306
Rejestracja: 2007-12-06, 21:26
GG: 0
Lokalizacja: Kamieńsk woj. Łódzkie
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: Jarek_kam » 2008-04-02, 17:23

ŻbiKu pisze: Nie wspomnę o zawieszeniu bodajże z Dudka/Bąka, ale z tego powodu akurat bym się tylko cieszył 8-)
Nie wiem czemu ale mi to nie przypomina zawieszenia od Dudka

Kermit

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: Kermit » 2008-04-02, 19:29

Bak masz od starszego modelu jak chcesz żeby był oryginalny to wstaw taki jak ma Żbiku przednie zawieszenie też masz nieoryginalne a powinno byc takie jak ma Żbiku, przedni błotnik masz oryginalny a tylny załóż głęboki i to by było na tyle. Jeden pisze to drugi pisze tamto i sie pogubic można a wystarczy żeby ktoś napisał wszystko w jednym poście i będzie git ;)

Awatar użytkownika
jurer
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-30, 03:04
GG: 0
Moje maszyny: 2 x wsk 175
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: jurer » 2008-04-02, 21:50

Chłopaki ten bak akurat mi się nawet podoba :) Przydały by się tylko kierunki ale...
Napewno chciałbym rozebrać tylne zawieszenie wymienić olej i uszczelniacze
Z przodu to samo.
Następnie to lampa od normalnej WSK, najlepiej metalowa obudowa.
Górne osłony dołożył mi wraz z mocowaniem na lampę.
Taka jak na tej aukcji co podałem w poście wyżej.
Oczywiście siedzenie na jakieś normalniejsze, bo to jest kompletna ruina.
No i malowanie w przyszłości. I rejestracja
Co do błotnika to też mi coś dorzucił.
A ta osłona zębatki to takie coś za zębatką? Takie coś jak ala tarcza hamulcowa?
Jakie macie obręcze chromowane czy matowe? bo na niektórych zdjęciach to mogą być nieźle wypolerowane maty.
Co myślicie o tym wycięciu w boczku koło kranika? Tak chyba oryginalnie nie jest...
Czy na moim baku montowali kiedyś gumy i znaczki WSK?
Pytanie mi się nasuwa jak ten kabel co idzie do tylnej lampy powinien być poprowadzony? bo u mnie wieśniacko po błotniku...
A i prosiłbym o szczegółowe zdjęcie tego uchwytu, oczka na tłumik, przy hamulcu, bo tam ktoś zamontował plastikową opaskę..

Dzięki chłopaki za pomoc!
Nie ma Boga jest Motór!

Awatar użytkownika
Jarek_kam
Posty: 306
Rejestracja: 2007-12-06, 21:26
GG: 0
Lokalizacja: Kamieńsk woj. Łódzkie
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: Jarek_kam » 2008-04-02, 22:20

Mam orginalne boczki od KOBUZa (plastiki) i nie ma tam wycięć na kranik.
Tak, na tych bakach były loga szparunki i gumy.
Nie wiem jak jest w 175 ale u mnie w 125 kabel do tylnej lampy jest poprowadzony pod błotnikiem(nie wesoło bo sie przetarł).

Awatar użytkownika
jurer
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-30, 03:04
GG: 0
Moje maszyny: 2 x wsk 175
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: jurer » 2008-04-02, 22:36

Miałem zedytować tamten post no ale Jarek-kam mnie uprzedził.
Więc po co ktoś wycinał tą dziurę?
Ile oleju do tylnich amorków? Niestety nie mogę znaleść takowej informacji, jedynie że tłoczysko powinno być cały czas zanurzone w oleju.
O jakiej gęstości olej na przód i na tył?
Już jutro mam zamiar coś przy niej pogrzebać :)

Lampa oryginalna była plastikowa czy metalowa?
http://www.allegro.pl/item339259812_wsk ... szklo.html
co sądzicie o tej? czyzby ona miała stacyjkę przed licznikiem? I tą zasuwkę?
Nie ma Boga jest Motór!

Awatar użytkownika
Jarek_kam
Posty: 306
Rejestracja: 2007-12-06, 21:26
GG: 0
Lokalizacja: Kamieńsk woj. Łódzkie
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: Jarek_kam » 2008-04-02, 23:53

Gdzieś na forum czytałem ze do tyłu tyle samo co do przodu sie leje oleju.
Po co ktoś wysiął tą dziure? Szczerze mówiąc to nie wiem po co, moze miał jakiś inny bak i kranik mu wadził o boczek? :razz: nie wiem

jeśli masz 1983r, to ta lampa raczej nie będzie pasować

Awatar użytkownika
jurer
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-30, 03:04
GG: 0
Moje maszyny: 2 x wsk 175
Kontaktowanie:

Re: WSK 175, jak powinien wyglądać oryginał?

Post autor: jurer » 2008-04-03, 00:39

Za którą stacyjką się rozglądać? Za tą: http://www.allegro.pl/item338202833_sta ... kosc_.html

Czy za tą:
http://www.allegro.pl/item335224224_sta ... kosc_.html

Generalnie ta pierwsza jest wg. opisu do 125 ale wydaje mi się że podejdzie do lampy i będzie tak fajnie błyszczeć ta nasadka, bo przy lampie w miejscu gdzie jest stacyjka jest przecież wgłebienie :)

To jaka gęśtość tego oleju? mam do wyboru 5w (Cross :D) 10W, 15W, 20W.

Ta dziura w boczku to pod ten kranik.. czyzby nieorginalny? Albo bak nie pasuje.. już sam nie wiem. Dobra w czwartek popatrze :)
Nie ma Boga jest Motór!


Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości