Nowa instalacja do rocznika 85 ze stacyjką od charta

Odpowiedz
egonszef
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-09, 15:13
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 85'
Lokalizacja: Osipy
Kontaktowanie:

Nowa instalacja do rocznika 85 ze stacyjką od charta

Post autor: egonszef » 2016-07-02, 14:30

Elo elo jeden dwa trzy zero, w tamtym sezonie elektryka nie działała więc z kumplem elektrykiem od wysokich napięć posklejaliśmy tak aby się świeciło z przodu i z tyłu i sobie jeździliśmy, w tym sezonie wyremontowany został silnik i przyszła kolej na instalacje elektryczną.
Koncepcja taka aby skopiować oryginalną, która była na motorze od 85' z lekkimi zmianami poprzednich właścicieli.
Tak więc kable zostały zakupione, inne pierdoły też.. Obecnie większość instalacji już zrobiona, posiłkowałem się jeszcze schematem, który pasuje najbardziej do mojego moto http://www.wueska.pl/download/file.php? ... &mode=view

No i mam lekkie wątpliwości, które bym chciał rozwiać, mianowicie:
1. Patrząc na schemat z cewki ładowania idzie kabelek do prostownika unitry na pierwszy kabel ( prąd zmienny/~ ) i wychodzi drugim do stacyjki. Zastanawia mnie bo rysunek techniczny nie jest wyraźny, niby tam jest plus ale niedokładny, poza tym jak biorę ten prostownik w rękę to na nim jest kolejno od góry ~ - ~ + , a ze schematu wynika że ~+~-, ktoś rysując schemat uprościł go? pozostałe dwa kable gdzieś podpinać? miałbym większą pewność w doborze ale nawet na moim prostowniku są inne kolorystycznie otuliny na kabel i zamiast żółtego mam zielony, potem czarny, niebieski i czerwony. Kabel z cewki podpiąć pod ~ i wyjść z prostownika kablem od + do stacyjki?

2. Kabel z prostownika idzie na stacyjkę, na schemacie widać że wchodzi w jeden pin i z niego leci pod pin o numerze 21 w stacyjce. Co oznacza na rysunku ten pierwszy pin bez numeru? Na stacyjce nic nie ma więc domyślam się, że to co innego, w innych tematach pisane było o bezpieczniku więc może to o niego chodzi, ilu amperowy bezpiecznik?

3. Mam jeszcze problem z opisem żarówki głównej na tym schemacie, u mnie jest zamontowany odblaśnik od ciągnika jakiegoś chyba i mocowanie żarówki jak w samochodach, a na schemacie jest opisana ta klasyczna oprawka..

A tak poza tym, robienie tej instalacji i uczenie się to była czysta przyjemność, te uczucie gdy człowiek odkrywa coś po raz pierwszy.. polecam :->

egonszef
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-09, 15:13
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 85'
Lokalizacja: Osipy
Kontaktowanie:

Re: Nowa instalacja do rocznika 85 ze stacyjką od charta

Post autor: egonszef » 2016-07-09, 11:49

Jakoś sobie poradziłem z tym powyżej i moto odpala, światła wszystkie mam i ogólnie jest jak należy. Ponadto jest nawet więcej niż mi trzeba, mianowicie wyjęcie kluczyka ze stacyjki nie powoduje rozłączenia styków i jest iskra na świecy. Co może być źle?

Awatar użytkownika
krzysiek200
Posty: 880
Rejestracja: 2012-12-02, 22:26
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 DUDEK '75
WSK M21W2 KOBUZ '77
Lokalizacja: Łowicz/Nieborów
Kontaktowanie:

Re: Nowa instalacja do rocznika 85 ze stacyjką od charta

Post autor: krzysiek200 » 2016-07-09, 21:32

z tego co się orientuję to gaszenie w stacyjce charta następuje po przekręceniu kluczyka na pozycję 0 a nie przez wyciągnięcie kluczyka.

egonszef
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-09, 15:13
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 85'
Lokalizacja: Osipy
Kontaktowanie:

Re: Nowa instalacja do rocznika 85 ze stacyjką od charta

Post autor: egonszef » 2016-07-10, 13:35

Dobrze mówisz, po przekręceniu kluczyka z pozycji 1 na 0. Co u mnie nie następowało aż do wczorajszego dnia, w którym to okazało się że zakładając iskrownik przycisnąłem i zmiażdżyłem kabel idący od przerywacza pod "gaszenie" i do stacyjki. Wymiana pomogła i od wczoraj się cieszę, w pełni działającą instalacją :) robioną na kablach nie cieńszych niż 1x1,5, jeden jest nawet 1x4, końcówki zaciskałem na swojej prasie hydraulicznej, fajna zabawa i o wiele bardziej mi się podoba moja praca niż instalacja kupiona z allegro, która aby nie zaniżać jej wartości jest wykonana prawidłowo.

Mam w stacyjce jeszcze dwa wolne piny, docelowo miały jakieś wykorzystanie, kierunki? może sobie gniazdo zapalniczki podepnę..

No i kumpel zobaczył moją i już mam zamówienia na dwie kolejne instalacje :) Ile kosztuje robota? nie chciałbym ich potraktować nieładnie i zrobić im coś za darmo, a nie orientuję się w cenach :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości