Technikum

czyli rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

Technikum

Post autor: lukh6 » 2010-03-10, 20:49

Witam!
Jak pewnie nie jeden z was kończę gimnazjum i tu moje pytanie jakie technikum polecacie??Ja się zastanawiam nad technikum mechanicznym i mechatronikiem.Skończył ktoś z was któreś z tych techników?Jeśli tak to czy uczą w nich czegoś sensownego??

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: 1angel » 2010-03-10, 20:58

Mechaniczne - dużo o metalurgii , budowie pojazdów , zasadach działania poszczególnych elementów , konstruowaniu i obliczaniu różnych połączeń belek i reszty tego cholerstwa , ogólnie fajna sprawa dla kogoś kto zajmuje się grzebaniem i "mechanikowaniem" w różnego rodzaju pojazdach . I nie słuchaj gdy ktoś Ci powie że w technikum jest łatwiej niż w liceum , tech. to dużo więcej przedmiotów z czego duża część (w przypadku mechanika) opiera się na matmie i fizyce .
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
lukh6
Posty: 116
Rejestracja: 2009-05-05, 19:27
GG: 0
Lokalizacja: Bystra
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: lukh6 » 2010-03-10, 21:05

Nieno to nie jest źle z matmy i fizyki mi dobrze idzie :P A jak sprawa z praktykami tam wygląda?

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: 1angel » 2010-03-10, 21:09

1 dzień / tydzień w 2 klasie , 1 dzień / tydzień w 3 klasie +1 cały miesiąc . w 1 i w 4 klasie praktyk nie ma . Przynajmniej w naszej szkole .
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Tukan » 2010-03-10, 21:31

1angel pisze: I nie słuchaj gdy ktoś Ci powie że w technikum jest łatwiej niż w liceum , tech. to dużo więcej przedmiotów
Święte słowa. Ogólnie mówiąc technikum to materiał z liceum + masa wiadomości z zakresu kierunku, w którym się uczysz. Nie zapominaj też o trudnym egzaminie praktycznym na koniec.
Szczerze, to po liceum jesteś praktycznie nikim (albo studia albo kopanie rowów), po technikum masz jakąś szanse znaleźć pierwsza robotę - w końcu masz tytuł technika. ;)

Ardzik
Posty: 50
Rejestracja: 2007-11-10, 21:06
GG: 12278948
Lokalizacja: Ciechomin
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Ardzik » 2010-03-10, 21:56

Jak chcesz się nauczyć zawodu to idź do zawodówki ,jak znajdziesz sobie dobre praktyki to nauczysz się dodrze zawodu a teorii w szkole . Do technikum możesz iść puźniej zaocznie . Ja też chodziłem to zawodówki tylko jako murarz i nałuczyłem się wszystkiego praktycznie wszystko mogę zrobić i robię a moi koledzy z technikum znają tylko teorię . Zawodówka to też dobra szkoła żaden wstyd do niej chodzić i uczyć w niej też się można ukończyłem ją ze średnią 4.0 a z egzaminu 92% teoria i 100% praktyka i mam dobry fach a to technikum chodzę teraz zaocznie . Ale to tylko moje zdanie . sory za błędy
Artur

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: jarek » 2010-03-10, 22:15

a ja powiem tak że każda szkoła jest dobra ale pod warunkiem że się do niej chodzi i sie uczysz, a jak jeszcze będziesz robił to co ciebie interesuje, to niema bata że nie skończysz i będzie szło ci znacznie łatwiej niż jak byś poszedł do jakiejś szkoły tylko i wyłącznie dlatego że kumple tam idą.
Idź tam gdzie będziesz czół się spełniony
tak więc życzę powodzenia przy wybieraniu szkoły, rób to z głową!!!

Awatar użytkownika
GhostRider_WSK
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-26, 16:31
GG: 11129519
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: GhostRider_WSK » 2010-03-10, 22:27

Tukan pisze:
1angel pisze: I nie słuchaj gdy ktoś Ci powie że w technikum jest łatwiej niż w liceum , tech. to dużo więcej przedmiotów
Święte słowa. Ogólnie mówiąc technikum to materiał z liceum + masa wiadomości z zakresu kierunku, w którym się uczysz. Nie zapominaj też o trudnym egzaminie praktycznym na koniec.
Szczerze, to po liceum jesteś praktycznie nikim (albo studia albo kopanie rowów), po technikum masz jakąś szanse znaleźć pierwsza robotę - w końcu masz tytuł technika. ;)
Zgadzam się w pełni... ale myślisz ze po technikum tak łatwo znaleźć pracę ? teraz rzadko kto patrzy na to .. trzeba mieć dobrze zdaną mature to podstawa a jak wiadomo maturę lepiej jest zdac w liceum bo lepiej przygotowują to prawda że nie ma się zawodu ale dla kogos kto "mierzy wyżej" polecam liceum... :P
...Motocykl to nie wszystko liczy się pasja...

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: z-tomek » 2010-03-10, 22:46

Na początek polecam wziąć książkę z technikum mechanicznego z 1,2 albo 3 klasy od Podstaw konstrukcji maszyn co by później nie było niespodzianek. Choć to pewnie zależy od nauczyciela jak sie trafi normalny to ten przedmiot pewnie może być fajny jednak w moim przypadku tak nie jest :evil:
A czemu nie rozważasz opcji żeby iść do liceum?

SuLeK

Re: Technikum

Post autor: SuLeK » 2010-03-10, 22:49

Ja wybrałem sobie Mechatronik. Podobno jest trudno, ale to się zobaczy. A ja to lubię. Kierunek jaki wybrałem to Elektronika samochodowa.

Awatar użytkownika
cosmaty1986
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-04, 13:08
GG: 2938267
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz 84r.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: cosmaty1986 » 2010-03-10, 23:37

SuLeK wybierasz się może do szkoły do Olsztyna ? czyżby elektronik na Bałtyckiej ????

SuLeK

Re: Technikum

Post autor: SuLeK » 2010-03-10, 23:43

nie do Elbląga Mechatronik na... Komeńskiego chyba ;p jak myślicie w dobrą stronę idę? :D bo lubie to :P

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: xradusx » 2010-03-11, 00:14

A ja polecam Technikum kier. Biol-Chem o profilu Ratownictwo Medyczne bo to moja pasja :P a potem Studia Medycyna kier. Ratownictwo Medyczne. Jak lubisz patrzeć na krew i ludzkie szczątki to jest super (no chyba że masz łeb i zrobisz mature z roz. Fizyka, Biologia i Chemia i pójdziesz na lekarskie)
A nie jakieś tam mechaniki :P patrz pod stroną nie czy lubisz siedzieć w garage tylko czy da ci ten kierunek kase bo od tego zależy czy będziesz do końca życia mykał na motorynce czy na Sokole :P

SuLeK

Re: Technikum

Post autor: SuLeK » 2010-03-11, 00:21

lubię to, a jak będe dobry to będe miał z tego kase :D

Awatar użytkownika
cosmaty1986
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-04, 13:08
GG: 2938267
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz 84r.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: cosmaty1986 » 2010-03-11, 00:26

Kasa to będzie jak będziesz miał fach w rękach a nie papiery z ukończonych szkół...

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: Brat » 2010-03-11, 00:29

idź do takiej szkoły w której będą dziewczyny, ja marnowałem swoje 4 cenne lata w technikum, i w klasie nie miałem żadnej dziewczyny (ale za to miałem prawdziwego pedałka z krwi i kości), na cała szkołę było może 12 dziewczyn z czego 10 to były przedwojenne ruskie konserwy bez etykiety, nie popełnij takiego błędu jak Ja, i miej chociaż 3 albo 4 dziewczyny w klasie, osobiście uważam że wybrałem złą szkołę i mogłem sobie iść na mechanika, niestety potem było już za późno na zmianę szkoły, a nie chciałem nie potrzebnie kiblować przez zmianę szkoły, osobiście wierze w siebie i swoje umiejętności, i liczę że zawsze sobie będę gdzieś dorabiał jako konserwator albo coś bo mam fach w rękach, i z czystym sumieniem mogę się uważać za złotą rączkę :)

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: PrzeMOC » 2010-03-11, 01:12

a ja trochę kontrowersyjnie zacznę :D
po technikum w dzisiejszych czasach jesteś tak samo nikim jak po liceum - czyli kombinujesz własny interes (jeśli coś potrafisz czego nie ma na lokalnym rynku) lub magazyny logistyczne i pomniejsze warsztaty z "fachofcami" zapraszają do współpracy :)
Bez studiów kariery NIE ZROBISZ - mimo, że będziesz wiele potrafił (90% twoich umiejętności i tak weźmie się z zainteresowania poza zajęciami szkolnymi) to jeśli nie wykombinujesz własnego interesu, to bez papierka niewiele zdziałasz, bo na farta w życiu i znajomości na dłuższą metę nie ma co liczyć - czasy są inne niż 20 lat temu. Jak masz jakieś kontakty i chcesz po technikum iść od razu do jakiejś ciekawej pracy lub masz pomysł na swój interes to... lepiej idź do zawodówki.
Przy czym po liceum łatwiej dostać się i poradzić sobie na studiach technicznych - tam się nie liczy co praktycznego wyniosłeś ze szkoły średniej, tylko jak dobrze znasz prawa fizyki, a do tego nauczą Cię jak to przekładać na wiedzę techniczną :)
I tutaj dodam, że to nieprawda, jakoby w technikum był ten sam materiał teoretyczny co w liceum. W liceum dydaktycy i często poziom klasy sprawią, że materiał z fizyki i matematyki idzie na znacznie wyższym poziomie.
Żeby nie było, że mówię to w teorii to dodam, że COŚ na ten temat wiem :D

Kolejny, pomniejszy argument to taki, że... liceum kończysz wcześniej. Niby głupie, ale mało jest osób, którym udaje się zaliczyć wszystko na studiach bez powtarzania żadnego semestru/roku :)

mówi Ci to przyszły (mam nadzieję) inżynier informatyki - miałem na roku ludzi po technikum i niestety zrezygnowali (nie poradzili sobie z fizyki, elektrotechniki lub matmy). Dodam jeszcze, że pracodawcy żyją też stereotypami - LO, jak i studia dzienne są nadal bardziej preferowane w CV :)

Wiedzę praktyczną i tak zdobędziesz znacznie więcej po lekcjach w szkole średniej i poza zajęciami na studiach, niż podczas programu nauczania jaki oferuje nam nasza oświata:)
Tutaj akurat liczy się tylko Twoje zacięcie w temacie, który Cię interesuje :)

Temat dziewczyn jest też cholernie ważny ! Nie koniecznie znajdziesz partnerkę na całe życie, ale... przydają się kontakty :D

Pewnie część mnie tutaj zbluzga za taką opinię, no ale niestety, nie uważam, żeby praca za 1500zł mnie satysfakcjonowała i dlatego warto pomyśleć o dłuższej przyszłości. Jeśli jesteś dobry z matmy i fizyki to nie zmarnuj tego! Będzie dobry inżynier z Ciebie, a z czasem w zarobkach zauważysz różnice porównując się z rówieśnikami.
Ostatnio zmieniony 2010-03-11, 01:17 przez PrzeMOC, łącznie zmieniany 2 razy.
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

rutkowski
Posty: 220
Rejestracja: 2008-03-25, 11:25
GG: 9296900
Moje maszyny: FSM 126 BIS '89
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: rutkowski » 2010-03-11, 01:13

Ja jestem w Technikum samochodowym profil technik pojazdów samochodowych, po pierwszym roku połowa klasy odpadła. I w tym, roku będzie chyba tak samo. Jak nie będziesz chodził na zajęcia i chociaż trochę się uczył to nie masz czego szukać w technikum.
U nas w szkole jest 5 dziewczyn, jedna u mnie w klasie.

Gimnazjum to była sielanka w porównaniu do technikum.

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: KoSzU » 2010-03-11, 09:37

rutkowski pisze: Gimnazjum to była sielanka w porównaniu do technikum.
Uczę się na profilu Technik Pojazdów Samochodowych i mam więcej luzów niż w gimnazjum :)
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Technikum

Post autor: pawel15 » 2010-03-11, 12:50

rutkowski pisze:Ja jestem w Technikum samochodowym profil technik pojazdów samochodowych, po pierwszym roku połowa klasy odpadła. I w tym, roku będzie chyba tak samo. Jak nie będziesz chodził na zajęcia i chociaż trochę się uczył to nie masz czego szukać w technikum.
U mnie to samo było- też połowa klasy odpadła(ja jestem na profilu technik informatyk specjalizacja aplikacje internetowe). Po pierwszej klasie zostało 17 osób i połączono nas z drugą klasą, w której też odpadło +/- tyle osób, mianowicie.... z technikum krawieckim :D.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości