Potrzebny warsztat z prasą

Odpowiedz
pawelek
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-23, 20:09
GG: 7512209
Lokalizacja: rynarzewo
Kontaktowanie:

Potrzebny warsztat z prasą

Post autor: pawelek » 2010-10-18, 19:19

Witam. Pisze tutaj bo pytałem już wszędzie i znaleźć coś ciężko szukam warsztatu który posiada prasę hydrauliczna na terenie woj. kujawsko-pomorskiego ( najlepiej Bydgoszcz i Toruń )bo tam jestem najczęściej ale inne miejscowości tez dobre. Niestety chyba tylko tak mogę już wybić os wahacza
kupię b1 z dokumentami

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: wujcio » 2010-10-18, 21:07

musisz podgrzać ramę w miejscu w którym jest oś i normalnie wybić młotem powinno puścić, prasa nie pomoże bez grzania

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: Tukan » 2010-10-18, 21:39

Ja to rozpracowałem tak:
Po pierwsze musisz się pozbyć wahacza. Da się go wyjąć bez cięcia ale będziesz musiał poświęcić jedną z tych osłonek blaszanych.
Gdy masz już samą ramę i oś bierzesz cienką igłę, w miejscu gdzie oś "wychodzi" z ramy zawsze jest jakaś minimalna szczelina (zazwyczaj zardzewiała) czyścisz to szczotką drucianą, głębiej igłą. Lejesz tam WD-40, tyle ile się da, aż wykipi.
Zostawiasz na kilkanaście minut. Walisz młotkiem gumowym (lub zwykłym przez drewniany klocek) i na nowo lejesz WD z każdym razem powinno wejść więcej płynu. Gdy WD będzie wpływać w szczelinę już całkiem pokaźna ilość zostawiasz to na kilkanaście godzin kładąc ramę miejscem w które lałeś do góry.
WD powinno już dosyć głęboko się dostać. Bierzesz 2 nakrętki, mocno kontrujesz na jednym z końców i próbujesz przekręcić oś (tu potrzebny jakiś dobry klucz i druga osoba) Po przekręceniu znów WD, rozruszać trochę, WD, jedno puknięcie i oś mamy na wierzchu. ;-)

Oczywiście ten sposób średnio działa jeśli rama leżała na dnie morza itp. :hihi:


Edit: Powyższy opis dotyczy "jednoramówek"

pawelek
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-23, 20:09
GG: 7512209
Lokalizacja: rynarzewo
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: pawelek » 2010-10-18, 21:51

W jedno ramówce robiłem to kilka razy ale teraz jest dwu ramówka grzałem już nagrzewnicą i waliłem os ruszy się 0,5 cm niestety z jednej strony trochę gwint rozklepałem i go odciąłem ale mimo to wale w sam środek i nic to nie daje
kupię b1 z dokumentami

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: xradusx » 2010-10-18, 23:22

Paweł w Łabiszynie na przeciw Bo&Do jest gościu co robi podobne rzeczy jak co to luknij.
Ja zamiast wd bym użył hydrolu i zanurzył w nim na noc lub dzień i i wtedy spróbował i na pewno nie wyjdzie waleniem bardziej skrętem puści pozdro

pawelek
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-23, 20:09
GG: 7512209
Lokalizacja: rynarzewo
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: pawelek » 2010-10-22, 20:04

Nie miałem czasu nic ostatnio robić mam nadzieje ze jutro coś zdziałam. Xradusx możesz napisać mi gdzie dokładniej jest ten człowiek w Łabiszynie bo jestem tam codziennie ( docieram skuter ) ale po nazwach się tak nie orientuje. Znalazłem też jedno miejsce w Białych błotach udam się tam jutro bo boje się ze sam mogę tylko coś pokrzywić
kupię b1 z dokumentami

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: potzrebny warsztat z prasą

Post autor: xradusx » 2010-10-22, 21:43

Jak jedziesz koło Dworca PKS w stronę miasta, przez mostek i pierwszy dom za mostem po lewej stronie bodajże druga brama centralnie na przeciwko wejścia marketu Bo&Do

A jak on tego ci nie zrobi to możesz go się zapytać kto jeszcze robi w łabiszynie takie rzeczy bo jest jeszcze paru gości ale nie wiem czy jeszcze się tym zajmują i nie chce cię w błąd wprowadzać. pozdro

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości