Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-25, 19:47

Witajcie

Od wczoraj jestem mega szczęśliwą posiadaczką WSKi GIL z 1979, która dołączyła w garażu do mojego fazera i XJ-oty męża. Pierwszym pomysłem było kupienie WSKi w wersji puzzli przestrzennych do samodzielnego montażu, jednak rozsądek wygrał z ambicjami (garaż bez poważniejszego zaplecza naprawczego i wiedza jeszcze zbyt mała mogłyby sprawić, że wyjechałabym nią dopiero za jakieś sto lat) i tak powstał pomysł by zakupić okaz już złożony, z papierami i na chodzie... Jak pomyślałam, tak zrobiłam, wiec znalazłam motóra, dogadałam się co do odbioru i w drogę... Gdzieś po głowie chodził pomysł, by wracać na kołach (ok. 150km), ale wiadomo, że przyczepa mysi być... Okazało się jednak, że niekoniecznie... Niedziela rano, wszystko gotowe, a tu przyczepka którą mieliśmy wypożyczyć nie ma świateł stopu, czyli lipa... I co? No przecież nie będziemy marnować czasu na szukanie innej... Przygoda musi być - wracam WSKą, a jak się zepsuje na poważnie, to wtedy będziemy się martwić... Dzięki tej decyzji wróciłam do samego domu na kołach i dzięki temu pierwsze nawinięte 150km z prędkością głównie 80/h mam za sobą... Oczywiście nie obyło się bez naprawy, ale WSKi po to są, żeby było ciekawiej :) Do tej pory mi się ryjek cieszy, że ją mam...

Wiem, że nie jest oryginałem i jeszcze trooooochę pracy w nią włożyć trzeba, ale to nie będzie mi przeszkadzało w tym, by zabrać ją na przejażdżkę i czerpać z tego przyjemność... Poza tym już teraz na rajdy motocykli zabytkowych będę mogła wjechać odpowiednim motocyklem, a nie fazerem po "znajomości"...

Jestem teraz pewna, że zasypię Was pytaniami o różne dziwne rzeczy, jednak oczywiście najpierw bez szukania wśród już założonych wątków się nie obejdzie...

juuuupiiiii mam WSKę :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Savier » 2011-07-25, 19:59

O kurde, dziewczyna na forum :D.

Grzecznie witamy! Super sprawa z wueską - wracać aż tyle km. Widziałem swoją drogą ją na allegro. Ale, niestety, to nie jest gil. Błotniki od M06B3 (orientujesz się w modelach? Nie wiem jak mam pisać), siedzenie na nity, bak z emblematami wsk, nowy lakier - obstawiałbym model M06B3 z '79 właśnie. Ale i tak egzemplarz godny uwagi :)

Życzę powodzenia w motórzeniu!

PS. Jesteśmy z tego samego województwa :).

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1774
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Szczepan » 2011-07-25, 20:17

Życzę wytrwałości, było przed Tobą parę dziewczyn na forum, lecz szybko się wykruszyły. A wueska prezentuje się bardzo ładnie. Przyjazd do domu na kołach świetna sprawa. Do zobaczenia na zlotach ;)
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2221
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Skinder » 2011-07-25, 20:36

Na zdjęciu ładna Pani. Wueska trochę mniej. Wygląda to na podpicowany aby tylko poszedł. Chrom na lagach, koła pomalowane w całości srebrzanką (pozdro Arni), kolanko pomalowane do połowy. Zbiornik i boczki wyglądają spoko, ciekawe czym malowane były. Można wiedzieć ile Cię kosztował motocykl ?

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-25, 20:37

hehehe... miłe powitanie :)

@Savier... W sprawie WSKi to dopiero moje początki... Przed zakupem poprzeglądałam trochę allegro (ok. 2 tygodni), popytałam się znajomych po wioskach i na tym koniec... Wiem tyle, co znalazłam w necie, więc jeszcze doświadczenie zerowe... Mimo tego, że na nasz olsztyński rajd ROTOR jeżdżę od przynajmniej 5ciu lat, to jakoś nie zwracałam uwagi na motocykle na tyle dokładnie, by zapamiętać aż takie szczegóły - poza tym tam jest tyle pięknych sprzętów, że nie sposób wszystko ogarnąć :) a decyzje o kupnie polskiego motóra z lat wcześniejszych podjęłam po tegorocznym Rajdzie Kasztelańskim, po którym już do reszty zwariowałam na tym punkcie...
Bardzo chętnie posłucham Twoich rad, podpowiedzi i uwag, tym bardziej, że będzie to okazja do nauki w tej dziedzinie, a i harmonogram zimowych prac dopieszczająco-naprawczych zyska na ładzie, składzie i sensie...

No tak... to samo województwo... czyli okazja do spotkania już jest :)

@Borewicz... Mam nadzieję, że wytrwam... W motocyklach zakochana jestem po uszy i nie wyobrażam sobie życia bez nich... WSKa jeździła mi w myślach ok. dwóch lat i wreszcie dojechała :) No tak się ciesze, że ją mam, że nawet to pisząc się uśmiecham... Teraz zaczyna mi jeszcze ryć myśli motocykl z koszem, bo w tym roku miałam okazję pojeździć MW 750 z napędem na kosz i K750 bez napędu i nawet w nic nie wjechałam (choć wielu nie wierzyło we mnie), ale ten pomysł jeszcze musi dojrzeć i poczekać na realizację przynajmniej ze dwa lata :)
Co do zlotów, to już cicho kombinuję, żeby zimą wmontować hak w moją osobówkę, zrobić przyczepkę i mieć zaprzęg na dalsze rajdy zabytków... Mąż to z uśmiechem stwierdził, że już do reszty zwariowałam :)
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Awatar użytkownika
wskmaniak
Posty: 143
Rejestracja: 2008-04-11, 20:36
GG: 12695501
Moje maszyny: WSK M06 B3 KOS i WSK M21W2
CZ350
Lokalizacja: Brzesko
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: wskmaniak » 2011-07-25, 20:42

Ołłł yeah! Robi sie ciekawie :D
UNIA TARNÓW

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Johnny » 2011-07-25, 20:47

Jeżeli przejechała 150km i się nie spierniczyła w "sposób trwały", to nie ma co wybrzydzać czy to Gil czy nie Gil. Jeżeli dodatkowo ma dokumenty i jest w takim stanie jak na zdjęciach to tylko gratulować.

Z mojej strony życzę niezniechęcania się przy chwilowych niedomaganiach bo niestety, szczególnie w początkowym okresie eksploatacji do czasu wyrobienia sobie magicznych procedur (np. jak długo przelewać gaźnik na zimnym silniku, a jak długo na trochę cieplejszym żeby nie zalać), mogą być częste ;-)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Savier » 2011-07-25, 20:48

wskmaniak pisze:Ołłł yeah! Robi sie ciekawie :D
Kinia pisze:Mąż...
:roll:

Oczywiście służę pomocą w dziedzinie oryginalności wuesek :). A spotkanie, czemu nie - z tym, że mam 15 lat ;-).

hartman

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: hartman » 2011-07-25, 20:48

Aż wierzyć się nie chce ,że "baba" na wsce :) Ale co jak co 125tka nie lubi prędkości 80km/h..maks prędkość użytkowa to około 65..bo inaczej żywotność się bardzo skraca.Sama Wska nie najgorsza chociaż czarny lakier jakoś mało błyszcząco się prezentuje.

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Johnny » 2011-07-25, 20:57

Moja towarzyszka małżonka też jest zakochana w motocyklach ale z jazdą gorzej .... W WSK załatwiła sprzęgło - tak to jest jak się próbuje ruszyć a za bardzo się nie wie jak. To dostała JAWĘ - zawsze łatwiej ruszyć jak się ma 26KM pod manetką. No to poszła jak strzała prosto na murowany słupek płotu sąsiada :razz: Jakieś 30cm przed nim, położyła maszynę bokiem i "prześlizgnęła" się po nowiutkich sztachetach nie łamiąc ani jednej :!: Więc nie wiem czy płakać :-| czy podziwiać umiejętności unikania kolizji :D Tym bardziej podziwiam kobitę na motorze :papa:

PS w tym roku żona zrobiła kolejne podejście do JAWY ale już na otwartej przestrzeni - strat w ludziach, zwierzętach i materii nieożywionej nie zanotowano :lol:

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1774
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Szczepan » 2011-07-25, 21:06

Johny kup jakiegoś komarka do nauki. Moja mama także potrafi jeździć motorem.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-25, 21:11

@Skinder... Spodziewałam sie, że ta WSKa to wiejski tjuning i zabytkiem z żółtą tablica nie zostanie (nawet kapę pokrywy sprzęgła ma od WFMki - oryginał już zamówiony)... Dlatego też pozwoliłam sobie umieścić jej foty, żeby poznać Wasze uwagi i podpowiedzi... cena - 1450zł (dokumenty posiada, co było dla mnie bardzo ważne) Chętnie spędzę wieczory na dopieszczaniu wuechy, bo w warsztacie/garażu mogę prawie zamieszkać, tak bardzo lubię grzebanie przy sprzętach, ale tylko wtedy jeśli ono ma sens i jest uzasadnione :) Oczywiście dopiero zaczynam i znam to co już wcześniej robiłam przy którymkolwiek z moich motocykli (czasem sama, czasem pod okiem kogoś z wiedzą tysiąc razy większą od mojej, a czasem tylko obserwując z boku ale zawsze z uśmiecham na ustach)...

@Savier... hehehe... Ja nie mówię o randce :P To czy masz 15 lat, czy 50 nie ma dla mnie totalnie znaczenia jeśli tylko sensownie gadasz... mi chodzi o wiedzę i podejście do motocykli... Jakbym miała patrzeć na wiek, to siedziałabym w domu zamiast śmigać na prawie każdy zlot w okolicy z osobami, które lubię, a nie z takimi które są w moim wieku... Czekam niecierpliwie na wszystkie nawet najmniejsze podpowiedzi i uwagi dzięki którym WSKa nabierze wyglądu...

@hartman... błotniki bez zastanowienia przemalowane zostaną na kolor jasnoszary - juz postanowione, ale poczekam, aż za oknem będzie biało i motocykle zapadną w sen zimowy... 80/h... wiem... bardzo przyjemnie mi sie jechało 60-70/h - ładnie brzmiała i nie miałam wyrzutów sumienia tyle jadąc, ale wracając tyle km szkoda mi było kumpla/kierowcy męczyć w osobówce wolniejszą jazdą - mam nadzieję, że WSKa mi to wybaczy, jeśli jej obiecam, że będę już dla niej delikatniejsza (no wiadomo... 80 się powtórzy, ale już nie z premedytacją i przez tyle km)...

@Johnny... U mnie mąż jeździ swoim motocyklem, ja swoim... czasem tylko razem wsiadamy na mojego fazera, bo jest mocniejszy, szybszy i świeższy, ale tylko bardziej turystycznie, bo na zlotach na kleszcza (czyli jako plecak) mnie zobaczyć nie można... no chyba, że jest wyjazd na paradę, a kluczyki lepiej żebym zostawiła w kieszeni ;) ... opowieść o Twojej żonie bardzo mi sie spodobała i rozbawiła... przypomniała mi się moja pierwsza jazda na MZ250 podczas której ręka na manetce za bardzo zaszalała i siedzący za mną (jeszcze wtedy nie) mąż, zostawił na piasku ślady czubków butów krzycząc "hamuj" ... Na szczęście pierwszy i mam nadzieję ostatni raz pojechałam nie tam gdzie chciałam... a za Twoją żonę trzymam kciuki - ma się nie poddawać :)



Hmm... wypadałoby jeszcze pokazać jakim sztruclem była przed doprowadzeniem jej do stanu obecnego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: maykii » 2011-07-25, 23:32

hartman pisze:Aż wierzyć się nie chce ,że "baba" na wsce :)
Babe masz w nosie..


Swoją drogą witam kolejną kobiete na forum :) Oby wueska miała obtarte podnóżki od winkli :)
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
Kamil*
Posty: 164
Rejestracja: 2011-04-25, 19:08
GG: 4510460
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 79'
WSK 175 M06B3 86'
YAMAHA DT 125 98'
Lokalizacja: Świeżawy
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kamil* » 2011-07-25, 23:55

WSK z mojego woj.- dokładnie ze Zbójna pochodzi nie Kinia ? ;)
A tak to fajnie ze kobiety zaczynają motórzyć :) Jak widać wsk wpadała w bardzo dobre ręce :)
Mam nadzieje ze nie zostanie rzucona kiedyś w kąd, tylko będzie jeździć tak jak fabryka nakazała :D

Pozdrawiam Kamil.

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-26, 00:29

Kamil* pisze:WSK z mojego woj.- dokładnie ze Zbójna pochodzi nie Kinia ? ;)
Dokładnie... ze Zbójna... i dojechałyśmy do Olsztyna :D

Nie rzucę jej w kąt... u mnie motocykle źle nie mają... jak trzeba to wszystko jest naprawiane, wymieniane na czas i zatankowane pod korek :)
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Awatar użytkownika
Kamil*
Posty: 164
Rejestracja: 2011-04-25, 19:08
GG: 4510460
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 79'
WSK 175 M06B3 86'
YAMAHA DT 125 98'
Lokalizacja: Świeżawy
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kamil* » 2011-07-26, 09:52

Kinia pisze:
Kamil* pisze:WSK z mojego woj.- dokładnie ze Zbójna pochodzi nie Kinia ? ;)
Dokładnie... ze Zbójna... i dojechałyśmy do Olsztyna :D

Nie rzucę jej w kąt... u mnie motocykle źle nie mają... jak trzeba to wszystko jest naprawiane, wymieniane na czas i zatankowane pod korek :)

No i tak trzymać :)

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-26, 20:32

No i się okazało, że moje maleństwo z Gilem wspólny to ma "tylko" kolor... Tak jak uświadomił mnie Savier, jest to po prostu M06B3 i tyle... Wiec cóż... pozostaje mi tylko przemalowanie jej na czarno, zrobienie szparunków na błotnikach i wymiana dekla (z takich podstaw na początek)... ehh... za dużo wiedzieć jednak też niedobrze ;) i z bólem serca będę zamalowywać ten żywy pomarańcz rzucający się w oczy i pokazujący już z daleka, że to śliczna wueska jedzie, ku uciesze oczu przechodniów lub kierowców aut mijających nią (zaskakujące obserwacje poczynione podczas transportu do domu) ... ale pomaluje jeszcze nie teraz... teraz jeszcze pocieszę nią oko mimo tego, że jest kundelkiem po wiejskim tjuningu... i wiem, że to profanacja i nie tak powinna ona wyglądać, no ale ten pomarańczowy, no... ;(
Cholera... :o pierwszy raz aż tak nie chcę przemalować moto na czarno... Jak kupowałam pierwszy motocykl, to musiał być i był czarny - moje virago nawet nie miało emblematów na bokach tylko dlatego, żeby czarnego nie psuć... Później szukając następcy virażki też oko dłużej zatrzymywało się przy czarnych sprzętach, choć w rezultacie, w garażu pojawił się złoty Fazer... Spodobał mi się, bo wyglądał spoko i był w świetnym stanie i wizualnym i technicznym - złoty przeżyłam, już teraz polubiłam i bym nie zamieniła na żaden inny.... a tu? Tu boli jak tylko myślę o przemalowaniu...
Oj kolorystycznie mieszane uczucia mam teraz... :/

Jedyne co jest pewne to to, że nadal się cieszę, że ją mam - wueska w garażu musi być :D
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Savier » 2011-07-26, 20:38

Nie martw się i obczaj PW :).

Awatar użytkownika
Kinia
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-24, 22:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 '79
FZS 600 '98
XJ 550 '84
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Kinia » 2011-07-26, 20:41

Właśnie przeczytałam i od razu ryjek się ucieszył :)
Motocykl nie umiera nigdy... Motocyklista też nie... On idzie do piekła po kolejny motocykl...

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Moje bejbe - WSK M06B3 GIL '79

Post autor: Johnny » 2011-07-26, 21:08

A kto Ci każe przemalowywać :x Zostaw jak jest. Nawet w przypadku zabytkowych pojazdów niezgodność koloru nie jest traktowana jako coś nieoryginalnego - tak ostatnio wyczytałem na oltimery.com. Link do tej strony znalazłem jako promowany na naszym forum :cool:

Umiłowanie 100% oryginału jakie jest prezentowane na tym forum wprost mnie wpędza w kompleksy. Jeżeli pojazd ma służyć do jeżdżenia to życzę powodzenia wszystkim, którzy robią coś na 100% oryginału. Ciekawe co zrobicie jak się guma stopek zdobyta za niemałe pieniądze funkiel nówka z 73 roku się uszkodzi :-? Nic tylko płakać albo się zapić ;) Oczywiście 100% oryginału to piękna sprawa i osobiście też mam takie aspiracje żeby wyszykować tak Bąka. Ale z drugiej strony B3 zostawiam w wersji brzydko to nazywając "skundlonej" np. z kierunkowskazami (ale oryginalnymi metalowymi chromowanymi "beczkami") bo będzie służyć do jeżdżenia :cool: i ma być funkcjonalna.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości