SHL Gazela (zielona) :D

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2014-01-04, 14:32

Witam. Mam problem. Wyjąłem z ropy części silnikowe od gazeli i widzę że są one pordzewiałe. Co z tym zrobić??? Poprzednio robiłem silnik 125 i jak teraz na ten patrze to wydaje mi się jakby było to bardzo podobne.Może części ktoś kiedyś pomieszał? Czy one są podobne w budowie?
Dziękuje za poprzednie odpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
korba222
Posty: 106
Rejestracja: 2007-10-14, 20:48
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik Duży
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: korba222 » 2014-02-14, 13:00

Dorwij książkę i katalog części do gazeli (np z internetu) i weryfikuj każdą część. Dużo części wydaje się podobna ale jak się przyjrzysz dokładnie to różnice dostrzeżesz. Co do rdzy to zależy ile jej jest i w jakich miejscach. Jeśli rdza jest na gładzi cylindra to musisz szlif zrobić. Koła zębate przetrzyj szczotka drucianą i zobacz jakie są ubytki. Jeśli jest to tylko minimalny nalot to po przetarciu można wkładać i jeździć. Jeśli rdza jest taka ze da ja się obstukiwać młotkiem to niestety wymiana. Bo jak będziesz z tym jeździł i będzie ci odłazić w środku silnika no to wiadomo. Olej rozniesie ja po całej skrzyni i sprzęgle i wszytko będzie się szybko zużywać. No chyba że zamierzasz wepchać trochę kasy i odrestaurowywać motocykl. Wtedy szkoda wkładać wątpliwych części. Lepiej wymienić na nowe.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2014-02-14, 13:22

No dokładnie jestem tego zdania że jak już coś robić to porządnie. Narazie prace stoją w miejscu bo jest szkoła i uczyć się trzeba ale dzisiaj ferie zaczynam więc moze coś porobie ;). Nie wiem czemu ale jakoś nie mam zapału do tej gazeli ... :/ może dlatego że w sobote kupiłem dwie wueski :D! A co do rdzy na trybach to raczej (podkreślam to słowo) jest taka że jakoś da się to zedrzeć szczotką drucianą. :-> . Malowanie blach mam już załatwione i mogę w każdej chwili oddać tylko muszę to wszystko pospawać, połatać , poprostować itp , itd . :-P Powiedzcie czy warto oddać silnik do szkiełkowania ??? Ile czasu utrzymuje się efekt połysku bo wiadomo to je amelinium i się utlenia.? W WFM nie robiłem szkiełkowania tylko polerowałem pastą i też jest nieźle .

Awatar użytkownika
korba222
Posty: 106
Rejestracja: 2007-10-14, 20:48
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik Duży
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: korba222 » 2014-02-14, 20:12

Jak tak będziesz kupował to potem jest taki efekt. Robi się tak że nie wiadomo za co się wziąć bo do każdego moto coś trzeba... .
Po skiełkowaniu nie będziesz miał połyski tylko ładny mat. Ale moim zdaniem najlepiej jest dokładnie wszystko umyć i tak zostawić. Nie zawsze wygląda ładnie ale to jest prawdziwy oryginał. Zobacz jak nieraz restaurują motocykle przedwojenne albo bardzo rzadkie . Tylko mycie i nic więcej. Teraz każdy chce chromu, połysku, polerki. Ale za kilka lat ciężko będzie spotkać coś nie tkniętego dziwnym upiększaniem. Akrylu tez bym nie dawał. Już pisałem, że autorenolak jest jak oryginał.Nie błyszczy się jak psu ... . Zobacz jak kiedyś było malowane i jak motocykl stojący w miarę dobrych warunkach wygląda. To teraz ta farba przeżyje nas wszystkich.

Awatar użytkownika
Grabar96
Posty: 136
Rejestracja: 2012-06-10, 14:22
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 '76r.
Lokalizacja: Raciąż
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Grabar96 » 2014-02-15, 01:02

korba222 pisze:Jak tak będziesz kupował to potem jest taki efekt. Robi się tak że nie wiadomo za co się wziąć bo do każdego moto coś trzeba... .
Jak jest okazja to trzeba kupować. Kiedyś przyjdzie czas że sprzedaż takiego sprzętu zapewni ci godne życie na kilka miesięcy (a patrząc na to co się dzieje z systemem emerytalnym w naszym kraju trzema już myśleć o spokojnej starości nawet w tym wieku :cool: )
Nie mam czasu tracić czas

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2014-02-15, 01:09

Jestem dokłanie tego samego zdania. Jest okazja to kupuje. Trafi się coś jeszcze to też kupie. :-P A gazele to dostałem prawie za darmo więc nie ma co narzekać :->

Awatar użytkownika
korba222
Posty: 106
Rejestracja: 2007-10-14, 20:48
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik Duży
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: korba222 » 2014-02-15, 02:29

Nie no tak. Ale zobaczysz. Zaraz znowu trafi się okazja, potem coś fajnego, a potem coś co warto mieć. A potem mania posiadania.
Nic w tym w sumie złego,ale zawsze wychodzi tak ze na remont motocykla od początku do końca czasu brak. Grabar96 jak emerytury będą słabe to i ceny motocykli spadną albo popyt. Bo to błędne koło w sumie. Ale niby lepiej mieć jak nie mieć.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2014-02-15, 11:07

Oczywiście lepiej mieć jak nie mieć. Robie tak że jeden motocykl wstawiam i zaczynam go robić , skończe to jak jest czas oraz fundusze to następny. Powiedzcie czy elektryka w gazeli to skomplikowana sprawa? :->

Awatar użytkownika
korba222
Posty: 106
Rejestracja: 2007-10-14, 20:48
GG: 0
Lokalizacja: Świdnik Duży
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: korba222 » 2014-02-15, 13:23

Tak samo skomplikowana jak w Wueskach. Zależy dla kogo.

Igor
Posty: 26
Rejestracja: 2007-01-04, 19:57
GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Igor » 2014-02-18, 15:17

Jeżeli miałbyś jakieś pytania w sprawie Gazeli albo potrzebował jakiś drobnych części to pisz albo zapraszam do Starej Miłosnej. Przez Zabraniec masz niedaleko.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2014-02-18, 17:19

Wiem wiem gdzie to jest ;) często tamtędy jeżdzę. W tej chwili mogę powiedzieć że potrzebuje przykręcanych emblematów na bak. Napewno czegoś jeszcze będe potrzebował ale w tej chwili trudno mi cokolwiek powiedzieć bo gazela narazie czeka na swoje 5 minut . :-P

Awatar użytkownika
gabste
Posty: 709
Rejestracja: 2007-11-19, 17:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
636B 04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: gabste » 2014-02-18, 18:53

Jeśli jesteś zainteresowany emblematami na bak to mam namiar na gościa co ma fabrycznie nowe, miałem brać ale cena jak dla mnie za wysoka 400zł jak będziesz zainteresowany pisz.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości