Jawa Mustang 1974

Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Posty: 134
Rejestracja: 2009-08-24, 17:16
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 GIL, SHL M11, OGAR 200,
HONDA Transalp 600V
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: NocnyJastrzab » 2014-02-24, 17:50

jawamustang pisze:Jest jaka jest ale NAPEWNO ma ładniejszą linie niż ogary ! Tyle z mojej strony ;)
Bluźnisz synu :mrgreen:

HuBeRt.

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: HuBeRt. » 2014-02-24, 18:07

Są takie brzydkie że aż ładne.To mi się w nich podoba.Komfort jazdy Ogarem jest gorszy :-)

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: Muciek » 2014-02-24, 18:14

W porównaniu do wyrobów polskich z lat 70 to to jedzie a nie toczy się jak reszta komarków o mocy 1KM :mrgreen:

Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Posty: 134
Rejestracja: 2009-08-24, 17:16
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 GIL, SHL M11, OGAR 200,
HONDA Transalp 600V
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: NocnyJastrzab » 2014-02-24, 18:16

Wypowiedziałem sie na temat jej wyglądu a nie osiągów :P

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: jawamustang » 2014-02-25, 00:47

NocnyJastrzab pisze:
jawamustang pisze:Jest jaka jest ale NAPEWNO ma ładniejszą linie niż ogary ! Tyle z mojej strony ;)
Bluźnisz synu :mrgreen:
Nie mów do mnie synu, nie jesteś moim ojcem.... :D ( klasyk) A jeździłem ogarem i wiem że jest mną ej komfortowy... Nawet siedzenie jest gorszy o ile to można nazwać siedzenie bo to blacha z cieniutką gąbką która po chwili się zgniata tak jakby jej nie było... Wiem bo w jawce miałem.takie siedzenie przez krótki czas i mile tego nie wspominam. Jawa to nawet ma porządny metalowy schowek a nie jakiś lipny plastik... Mogę szczerze powiedzieć że jawa jest naprawdę bardzo dobrze wykonanym motocyklem pod względem jakości materiałów. Moja jawa u poprzedniego właściciela nie była zabardzo szanowana i kilka lat stała pod stodołą i nic w niej nie skorodowało, mam doskonałe
oryginalne chromy które wytrzymają drugie tyle, nie malowałbym jej nawet ale poprzedni właściciel wyrył na każdym elemencie wielkie inicjały a tak to lakier był spoko, aha i była trochę po wypadku, miała pogięte błotniki i bak wgnieciony który został zacynowany. A mój kolega kupił garażowanego ogara który jest o 12 lat młodszy od jawy i chromy nie są tak wspaniałe jak w jawce... To ukazuje jaka jest jakość ... ;)

ozi
Posty: 96
Rejestracja: 2013-06-28, 22:58
GG: 0
Moje maszyny: m06b1
Lokalizacja: zielona góra
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: ozi » 2014-02-25, 22:01

pierwsze motocyklowe zabawy z bratem zaczynaliśmy na takiej jawce. Teraz wydaje mi się bardzo komicznym pojazdem
pamiętam jak z bratem ujeżdzaliśmy pod domem, przy zawracaniu wpadłem nią w płot takie miała je&nięcie ;D oglądając takie tematy miło się wspomina czasy dzieciństwa, dzięki

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: zmyngut » 2014-02-25, 22:31

Ja akurat jawkę miło wspominam. Tym bardziej, że koledzy którzy jeździli polskimi rometami i komarkami mogli tylko oglądać mój wydech ;D. Chromy pamiętam były bardzo dobrej jakości- tłumik i obręcze wyglądaly świetnie (swoją drogą zastanawiałem się wtedy dlaczego ja mam w jawce takie ładne koła a mój stary w wsk takie brzydkie). Jeżeli chodzi o spalanie to był okres, że paliła więcej niż wsk 125 mojego starego a paliwo było na kartki. Fajna jest ta Twoja :).

Awatar użytkownika
kapitan zbik
Posty: 63
Rejestracja: 2008-01-14, 14:13
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz
Romet Ogar 200
Romet Pony 50-M-2
Jawa 638-0
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: kapitan zbik » 2014-02-25, 23:10

Jak powiadał klasyk "Jawki to zło" :mrgreen:
Może i faktycznie lepiej wykonane i bardziej "jakościowe" niż Romety, przyznam też że wygodniejsza niż Ogary serii 20X, ale niestety brzydkie to jak nieszczęście. Nie mówię tu o Twojej bo akurat ładnie ją zrobiłeś (czy na baku nie powinien być napis JAWA??), tylko ogólnie. Jak chodziłem do szkoły podstawowej to mój kolega z klasy miał taką samą, po bracie, brat był pedantem i miał tą Jawkę w stanie idealnym, jak z fabryki, pamiętam czyścił ją kosmetykami Amway'a (Amway to był wtedy czad). Ja miałem już wtedy WSK 125 i raz się z tym kolegą zamieniłem na parę minut, on jeździł moją WSK a ja jego Mustangiem. Zrobiłem parę kółek, jak minęło pierwsze wrażenie że jadę na miotle (takie to wąskie) i przestałem mylić biegi (na odwrót niż w "normalnych" moplikach) to mi się już znudziło, zgasiłem i czekałem na kolegę żeby już wrócił moją 125tką, niestety jemu się do zamiany nie spieszyło :-)
Po latach kupiłem sobie Ogara 200, wg mnie przynajmniej z wyglądu bije Jawkę na głowę...
No ale o gustach się nie dyskutuje, ważne że się Tobie podoba i że dobrze o nią dbasz.

Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Posty: 134
Rejestracja: 2009-08-24, 17:16
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 GIL, SHL M11, OGAR 200,
HONDA Transalp 600V
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: NocnyJastrzab » 2014-02-26, 09:10

kapitan zbik pisze:Jak powiadał klasyk "Jawki to zło" :mrgreen:
Może i faktycznie lepiej wykonane i bardziej "jakościowe" niż Romety, przyznam też że wygodniejsza niż Ogary serii 20X, ale niestety brzydkie to jak nieszczęście. Nie mówię tu o Twojej bo akurat ładnie ją zrobiłeś (czy na baku nie powinien być napis JAWA??), tylko ogólnie. Jak chodziłem do szkoły podstawowej to mój kolega z klasy miał taką samą, po bracie, brat był pedantem i miał tą Jawkę w stanie idealnym, jak z fabryki, pamiętam czyścił ją kosmetykami Amway'a (Amway to był wtedy czad). Ja miałem już wtedy WSK 125 i raz się z tym kolegą zamieniłem na parę minut, on jeździł moją WSK a ja jego Mustangiem. Zrobiłem parę kółek, jak minęło pierwsze wrażenie że jadę na miotle (takie to wąskie) i przestałem mylić biegi (na odwrót niż w "normalnych" moplikach) to mi się już znudziło, zgasiłem i czekałem na kolegę żeby już wrócił moją 125tką, niestety jemu się do zamiany nie spieszyło :-)
Po latach kupiłem sobie Ogara 200, wg mnie przynajmniej z wyglądu bije Jawkę na głowę...
No ale o gustach się nie dyskutuje, ważne że się Tobie podoba i że dobrze o nią dbasz.
Wyjąłeś mi to z ust :mrgreen:

HuBeRt.

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: HuBeRt. » 2014-02-26, 10:41

Co do chromów w jawie 50 to sie nie zgadzam,są bardzo słabej jakości,mam rometa kadeta i ogara 200 itam chrom jest jak w nowym motocyklu.Ogólnie Jawki to DOBRE sprzęty.Wiem bo w lato używam na codzień,a nowy skuter stoi i zbiera kurz. :mrgreen:
Ale ogólnie są paskudne :D ;D

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: jawamustang » 2014-02-27, 13:04

Ktoś tam mówi że ZŁO... niby czemu? Jak ją porządnie zrobiłem to przez 2000km jeszcze świecy nie wykręciłem, nie musiałem ustawiać zapłonu ani gaźnika i pali czy ciepła czy zimna. Wiadomo komfort w porównaniu do WSK jest żaden chociaż z powodu słabego zawieszenia z przodu ale nie powiem tył jest dobry :-P . Sam po sobie czuje że jak dłużej jeżdzę to mnie plecy bolą może to dlatego że mam 185 cm wzrostu i na jawce wygladam dosyć śmieszne ale to mój pierwszy "motocykl" i ma u mnie dożywocie. Już niedługo sobie odpocznie bo do przejażdzek szykuję sobie WSK M21-W2. A co do tego że jest wąska to prawda bo trochę dziwnie wyglada z perspektywy kierowcy :lol: ale rzeczywiście wszyscy którzy jeżdzą polskimi motorowerami lub chińskimi skuterami wąchają jawy spaliny. Osobiście nie narzekam, znam ją na przewylot i przyzwyczaiłem się do niej. Co do napisu na bak to w roczniku 74 powinna być chyba taka naklejka napewno kolorowa z napisem jawa a to wszystko wielkości tego czarnego malowanego który był stosowany w oststnich latach produkcji ;) Jeżeli wiecie skąd wyrwać taki napis do mojej do proszę po informację ;)

HuBeRt.

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: HuBeRt. » 2014-02-27, 15:24

Do mojej kupiłem oryginalną naklejkę na allegro,płacłem chyba coś koło 40zł ,są ładniejsze niż w starszych modelach :-)

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: jawamustang » 2014-03-02, 22:51

Witam. Osobiście wywnioskowałem że moja jawa jest z roku 1974 ( tabliczki brak) ale wiem że na tym forum są spece od odgadywania roczników po numerach np. ramy ( w jawce np silnika) . Umiałby ktoś określić rok produkcji mojej jawki gdybym podał numer? Zna się ktoś na czeskich motorkach? Jeśli tak to proszę o pomoc. ;-) Numery wrzucę jutro ;)

Awatar użytkownika
qpa
Posty: 617
Rejestracja: 2011-09-12, 13:11
GG: 0
Moje maszyny: mustang ttr
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jawa Mustang 1974

Post autor: qpa » 2014-03-03, 00:38

mam dwie jawki z tabliczkami mogę Ci podać jutro

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości