SHL Gazela (zielona) :D

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-07-23, 00:48

Witam. Jakiś czas temu przedstawiłem wam swoją WFM i Jawe, dzisiaj przyszedł czas na mój najnowszy nabytek jakim jest SHL Gazela z 1969 roku. Oryginalny zielony kolor, opony wszystko ładnie pięknie lecz cały motocykl rozebrany jest na wszystkie części. Nie ma co marudzić bo dostałem go za 1l wódki helesinki. Trochę obawiam sie składania i czy będą wszystkie części chochiaż poprzedni właściciel zapewniał że jest wszystko. Najgorzej będzie z drobnymi śróbkamp ponieważ są one w skrzynce pomieszane z częściami jakichś innych maszyn, jest ich mało ale zawszy. I teraz pytanie czy brać się za to czy sprzedać i mieć spokój?. Dodam że papiery są tylko rejestrować. Proszę o poradę. ;-) Foty będą jak to wszystko ogarnę i posegreguje.

Awatar użytkownika
piotrBe
Posty: 492
Rejestracja: 2012-06-26, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: ~
`77 B3 Red Garbi
`75 Komar 2350-2
`75 M21W2 059
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: piotrBe » 2013-07-23, 01:07

Kolega jeszcze się pyta czy sprzedać i mieć spokój? Jeżeli masz chęć, pojęcie, miejsce i czas - choć to mogło, by się nawet rozwlec na dwa lata składania, to warto się w to bawić!

Ja rozumiem, że możesz na tym zarobić i to sporo pomimo tego, że wszystko jest w atomach. Masz kwitki na to więc nie sprzedawaj tego ponieważ taka okazja więcej się nie trafi.

Poskładasz (się powtórzę) nawet i w dwa lata, ale będziesz miał satysfakcję i w sumie już unikatowy egzemplarz motocykla.


Dodaj fotki jak wyglądają blachy przed czyszczeniem, bo jestem ciekaw jaki to kolor.

Powodzenia i wytrwałości.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-07-23, 12:03

Czyli będę składał :) bo mam miejsce, czas (do września :D ) i pojęcie też mam bo jawkę znam na przewylot a wfm poznaję więc myślę że to wystarczy. Wiem że to jest unikat chociaż by z powodu koloru. Zaraz idę wszystko ogarnę, zrobię foty i wstawię. Prawko będę mógł mieć najwcześniej za rok więc jest czas a nawet jak się zejdzie dwa lata to też przeżyje bo będzie satysfakcja. Zastanawiam sie czy ja malować bo trochę jest podrapana , ale wszystko ocenicie po dodaniu zdjęć.

Zdjęcia już zrobione :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 13:50 przez jawamustang, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andy2004f
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-25, 22:33
Moje maszyny: WSK 175 "Kobuz" '78
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: andy2004f » 2013-07-23, 13:09

Podrapana (trochę) może być, byle tylko dało się lakier nieco odświeżyć i będzie wyglądać lepiej niż malowana.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-07-24, 10:52

lakier nieoryginalny... Więc teraz teraz pytanie do was jaką nową kolorystykę przyjąć ?

Awatar użytkownika
piotrBe
Posty: 492
Rejestracja: 2012-06-26, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: ~
`77 B3 Red Garbi
`75 Komar 2350-2
`75 M21W2 059
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: piotrBe » 2013-07-24, 11:03

jawamustang pisze:lakier nieoryginalny... Więc teraz teraz pytanie do was jaką nową kolorystykę przyjąć ?
Po czym wnosisz? ;D

Ja uważam że lakier JEST ORI jak na te zdjęcia. Mowa o boczkach. Nie wiem jak z obudową lampy. Jeżeli jest ori będzie wskazywać na to, z fabryki wychodziły jak chciały. Szkoda że nie zrobiłeś zdjęć od wewnętrznej strony elementów.

Weź wiadro bardzo ciepłej wody, delikatną gąbkę i płyn do mycia naczyń w dużej ilości i wymyj blachy dokładnie. Sam wiem po swojej 175, dokładnie wymyłem lakier na baku i od razu inny element a jak przeleciałem woskiem :-o

Po umyciu można by dokładniej stwierdzać czy to ori czy nie :!:

Oczywiście wklej fotki.

Powodzenia

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-08-31, 18:54

Narazie gazela odpoczywa w garazu i czeka na wakacje 2014, ale zielony lakier jest na 100% nieoryginalny na blachach bo spod wierzchnego wychodzi ciemniejszy zielony coś jak oliwkowy. A właśnie taki jest na ramie więc ktoś ją zeszpecił, kremowy może i oryginał lecz dojechany na maxa ,ale najbardziej obciachowym rozwiązaniem przez poprzedniego właściciela było pomalowanie lampy i skrzynki na narzędzia na pomarańczowo . Powiedzcie mi jeszcze czy te silniki z gazeli dużo palą??? Spójrzcie na moją pomarańczową budę lampy i powiedzcie po co są te dwie dziury obok stacyjki???? czy to fabryczny wymysł czy ktoś je poprostu dorobił. Czy wie ktoś jakie i ile łożysk powinno być w tym silniku??? Nie wiem czy są tam takie same jak w WSK 175? Czy ktoś ma jakiś katalog lub namiary na spis części tego silnika bo chciałbym go kompletować i chciałem sprawdzić kompletność. Gdzieś w necie natknąłem się na coś takiego jak koło zamachowe w silniku gazeli a pisali jeszcze że wski nie posiadały tego więc mit czy prawda???

Awatar użytkownika
Jakub
Posty: 854
Rejestracja: 2010-06-23, 15:40
GG: 4657132
Moje maszyny: Jubilat
Lokalizacja: Okolice Sieradza
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Jakub » 2013-09-03, 18:55

Co do lampy , otwory dodatkowe zostały dorobione zapewne pod kontrolki
Co to silnika -Silnik 175 powinien mieć takie same łożyska co WSK .
Co do koła zamachowego , natknąłem się na Gazele z silnikiem z kołem zamachowym rocznik 1968 początki produkcji.Ale czy był to silnik fabryczny nie jestem w stanie stwierdzić .
Aluminiowe ramki , paski na boczkach są nie oryginalne ale niech zostaną :-)

Pozdrawiam ;-)
Pozdrawiam ;-)
Mów mi Kuba. Zielony w 175
Raz sierpem , raz młotem w czerwoną hołotę
Magister Kebeb

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-09-03, 19:00

Nom były w tym złomowym :D zestawie jakieś kontrolki ale jak myślicie do czego one mogły by być? Dodam że poprzedni właściciel był elektykiem w PKS więc pojęcie ma. Ogólnie zna się na elektryce. :)

Awatar użytkownika
Jakub
Posty: 854
Rejestracja: 2010-06-23, 15:40
GG: 4657132
Moje maszyny: Jubilat
Lokalizacja: Okolice Sieradza
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Jakub » 2013-09-03, 20:23

Może od biegu jałowego i świateł/a . ;)
Mów mi Kuba. Zielony w 175
Raz sierpem , raz młotem w czerwoną hołotę
Magister Kebeb

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-09-10, 20:43

Witam wszystkich. Szukam w internecie i nie mogę znaleźć a poszukuję jakichkolwiek spisów wszystkich częśći motocykla SHL Gazela oraz silnika tego z Gazeli, nie wiem jak on tam się różnił w stosunku wsk 175. Jeżeli macie jakieś źródła to proszę o pomoc. ;-)

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: zmyngut » 2013-09-10, 21:34

Przyślij mi maila na PW to Ci podeślę katalog części do Gazeli w pliku pdf. Jak jeszcze ktoś chętny to również :-)

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-10-15, 21:19

Witam wszystkich ponownie. Ostatnio wziąłem się za gazele. Złożyłem ramę aby sprawdzić kompletność. Wydaje się być wszystko. W weekend chcę zacząć działać z silnikiem, i teraz prośba do was czy mógłby mi podać ilość oraz rozmiary łożysk oraz simmeringów silnikowych? Bardzo proszę. A tak wogóle czy ktoś na tym forum jest mocny w "GAZELACH" ????? bo podejrzewam że będe potrzebował pomocy w niektórych elementach regeneracji np wachacz , mocowanie przedniego koła. brakuje mi tam jakichś elementów lecz nie wiem dokładnie co tam powinno być nawet w rozrysowanych elementch dokładnie nie mogę tego wyczaić.
Czekam na odpowiedź , jutro po południu będą fotki
Pozdrawiam ;)

Norbi96
Posty: 56
Rejestracja: 2012-07-05, 19:22
GG: 0
Moje maszyny: .....
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Norbi96 » 2013-10-17, 19:59

Jakbym miał dużo wątpliwości co do składania czegoś, zainwestowałbym w takie coś:

http://allegro.pl/motocykl-motocykle-sh ... 01082.html

Tylko trzy dychy, a można wziąć do garażu i nie bać się, że ubrudzimy klawiaturę (bo są tacy co mają kompa w garażu) ;D

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-11-27, 18:48

Witam, przesyłam zdjęcia SHL Gazeli . Złożyłem ją aby zobaczyć czy jest kompletna , niektórych elementów nie założyłem do motocykla ale mam je w skrzynce. Składana była na szybko oraz bez odpowiedniego dobierania śrub. Macie jakieś uwagi , jeśli tak to piszcie. Każda uwaga przyda się przed remontem. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz
Posty: 185
Rejestracja: 2012-10-10, 14:38
GG: 0
Moje maszyny: jakieś cztery tony
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Tomasz » 2013-11-27, 19:19

Typowa gazela. Co do lakieru to na pewno były gazele w zielonym zgniłym kolorze. Jedna z urban legend twierdzi że ten kolor sprzedawał się bardzo słabo. Wejdź na forum shl tam dużo doczytasz .
Pzdr T.

Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: jawamustang » 2013-12-29, 00:20

Witam, zaczołem prace nad gazelą ale mam pewnien problem, mianowicie nie wiem jak złożyć wachacz. W ramie raczej nie powinno być żadnych tulejek (chyba) ale w wachaczu coś musi być ale nie wiem właśnie co bo mam mase części i nie mogę nic stosownego dobrać. W internecie szukałem ale też nic z tego. Kupiłem książkę którą polecał Norbi96 ale tam nie ma nic o wachaczach ... Proszę o pomoc bo chciałbym ją złożyć porządnie żeby zweryfikować czy wszystko do siebie pasuje , ale narazie cały motór się buja :D.
Jak to jest z emblematami???? Posiadam tylko te na boczki ( M17) , mam miejsce na te na bak ale ich nie mam ale czasem widziałem jeszcze na lampie. Spotkałem się także z malowanymi napisami Gazela na baku... od czego to zależy??? Jeżeli ktoś ma do sprzedaży emblematy przykręcane na bak to proszę o kontakt.
Jeśli ktoś zna dobre forum SHL na miare naszej WUESKI to może się pochwalić. :D
Pozdrawiam ;)

Eisengrau

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: Eisengrau » 2013-12-29, 14:20

Fajna Gazelka .
Tu masz fajnego bloga : http://projekt-gazela.blogspot.com/

trollfireblade
Posty: 682
Rejestracja: 2012-09-08, 00:05
GG: 0
Moje maszyny: gazela 69, pannonia 63, pic,75 shl m1161,
WSK S1 74'
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: trollfireblade » 2014-01-02, 15:28

kolor najprawdopodobniej oryginalny, bardzo rzadko spotykany
moja tez z 69 roku
zobacz filmik 100% oryginał http://www.youtube.com/watch?v=qFo2MTXTmrU
Obrazek
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/SHL/M17-/93745

Awatar użytkownika
gabste
Posty: 709
Rejestracja: 2007-11-19, 17:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
636B 04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: SHL Gazela (zielona) :D

Post autor: gabste » 2014-01-02, 19:07

[
jawamustang pisze:Witam, zaczołem prace nad gazelą ale mam pewnien problem, mianowicie nie wiem jak złożyć wachacz. W ramie raczej nie powinno być żadnych tulejek (chyba) ale w wachaczu coś musi być ale nie wiem właśnie co bo mam mase części i nie mogę nic stosownego dobrać. W internecie szukałem ale też nic z tego. Kupiłem książkę którą polecał Norbi96 ale tam nie ma nic o wachaczach ... Proszę o pomoc bo chciałbym ją złożyć porządnie żeby zweryfikować czy wszystko do siebie pasuje , ale narazie cały motór się buja .
Jak to jest z emblematami???? Posiadam tylko te na boczki ( M17) , mam miejsce na te na bak ale ich nie mam ale czasem widziałem jeszcze na lampie. Spotkałem się także z malowanymi napisami Gazela na baku... od czego to zależy??? Jeżeli ktoś ma do sprzedaży emblematy przykręcane na bak to proszę o kontakt.
Jeśli ktoś zna dobre forum SHL na miare naszej WUESKI to może się pochwalić.
Pozdrawiam
Emblematy plastikowe na zbiornik i boczki w rocznikach 68 i do połowy 69, embelmaty na lampe, napis na zbiorniku i aluminiowe znaczki m17 na boczkach od połowy 69 do końca

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości